10 przepięknych pomysłów na balkon

Wnętrza Data publikacji: 24 lipca 2020 / Aktualizacja: 2023-01-27

Szukacie pomysłów na urządzenie balkonu? Przygotowaliśmy dla Was kilka inspiracji.

1. Mały i przytulny

To, że masz mały balkon wcale nie oznacza, że nie możesz przyjemnie spędzić na nim czasu i urządzić go w fajny sposób. Nawet mały balkonik może być przytulnym miejscem. Wystarczy trochę pomysłowości. Możecie zainspirować się tym projektem.

2. Styl minimalistyczny

Lubisz minimalistyczne wnętrza? Możesz ten sam styl przenieść na swój balkon. Niektórym w minimalizmie odpoczywa się lepiej.

3. Wersja budżetowa

Nie masz pieniędzy na urządzanie balkonu? Postaw na rośliny. Balkon stanie się wtedy zielonym miejscem kontaktu z naturą.

4. Podłoga robi różnicę

Podłoga na balkonie naprawdę wiele zmienia. Na szczęście dzisiaj możemy kupić bez problemu panele drewniane, sztuczne czy ze sztucznej trawy.

5. Podwieszana sofa

Dzisiaj bardzo modne są podwieszane fotele. Lekkie bujanie się na nich jest bardzo relaksujące. Jak widać nie musimy wcale ograniczać się do fotela.

6. Wieczorową porą

Balkon może być przyjemnym miejscem również wieczorami. Czasami po prostu tryb życia sprawia, że nie mamy czasu odpoczywać na balkonie w dzień. Za to chętnie skorzystalibyśmy z niego w nocy. Warto wtedy zainwestować w oświetlenie i ciepłe okrycia w razie chłodniejszego wieczoru.

7. Psi balkon

Pomysł mi się spodobał i wcześniej takiego nie widziałam. Jeśli masz czworonoga to może warto stworzyć mu na balkonie jakieś miejsce. Chociaż ja bym tutaj dodała siatkę bo trochę bym się bała, że pies wskoczy na budę i wyskoczy.

8. Stół bez stołu

Nie masz miejsca na balkonie na stół? Może przyda Ci się ten pomysł. Stolik na barierce. Świetny pomysł, który pomaga zaoszczędzić sporo miejsca.

9. Minibalkon

Ten balkon jest naprawdę malutki. Na wielkość dwóch płytek. Mimo wszystko udało się na nim znaleźć choć trochę miejsca.

10. Drzemka na balkonie

A co powiecie na to by na balkonie się zdrzemnąć?

Zobacz również artykuł, z którego dowiesz się jak zaprojektować wymarzone wnętrze.

Podobne artykuły