Przemyj twarz octem jabłkowym. Zobacz co to daje!

Uroda Data publikacji: 05 grudnia 2019

Ocet jabłkowy można znaleźć w wielu kuchniach. Najczęściej stosujemy go jako dodatek do przygotowywanych przez nas potraw. Można go wykorzystać również na inne sposoby. Pisaliśmy już jak za jego pomocą walczyć z cellulitem czy jak schudnąć stosując ocet jabłkowy. Dzisiaj powiemy Wam dlaczego warto przemyć nim twarz.

Korzyści z mycia twarzy octem jabłkowym

Ocet jabłkowy oddziałuje na skórę na kilka sposobów. Nie zabija naturalnej flory bakteryjnej skóry bo ma ten sam odczyn pH co ona. Chroni ją jednak przed wolnymi rodnikami, które przyśpieszają procesy starzenia się.

Działa za to złuszczająco na skórę, co w efekcie ją odmładza. Dodaje jej elastyczności co zmniejsza widoczność zmarszczek. Działa też przeciwzapalnie, a zatem pomaga pozbyć się stanów zapalnych skóry np. trądziku. Ściąga również rozszerzone pory skóry.

Jak widzisz jego działanie na skórę twarzy jest wszechstronne i jak najbardziej pożądane przez większość kobiet. Dlatego warto myć twarz octem jabłkowym. Zanim jednak to zrobisz przygotuj roztwór z jednej części octu i trzech części wody. Dopiero takim roztworem nasącz wacik i przemyj twarz uważając na okolice oczu.

Podobne artykuły