5 pomysłowych zastosowań kasztanów, na które byś nie wpadła!

Lifestyle Data publikacji: 03 października 2017

Wystarczy przejść się na spacer aby nazbierać kasztanów. Ale zamiast robić z nich ludziki możecie wykorzystać je na wiele ciekawych sposobów :) Zobaczcie sami!

1. Mycie zębów kasztanami

Kasztany mają lekko wybielające działanie, dlatego możemy wykorzystać je podczas domowej kuracji wybielającej zęby. Aby osiągnąć taki efekt powinniśmy stworzyć proszek kasztanowy, który dodamy do pasty. Przepis na to jak zrobić proszek z kasztanów znajdziecie na końcu tego artykułu.

2. Kasztany do kąpieli

Aktywne składniki kasztanowca pobudzają krążenie krwi. Wystarczy dodać 10 łyżek proszku z kasztanów do swojej kąpieli. Dzięki temu poprawisz wygląd swojej skóry.

3. Leczenie pajączków

Kasztany kroimy na mniejsze kawałki. Następnie wrzucamy do słoika i zalewamy wódką. Wódka to świetny rozpuszczalnik bo zawiera wodę oraz etanol, a wiadomym jest, że alkaloidy rozpuszczają się różnie w zależności od rozpuszczalnika. Teraz po dwóch tygodniach (jak roztwór będzie ciemny możemy stosować wódkę jako wyciąg, który wieczorem wmasowujemy w popękane naczynka. Najpierw jednak odlewamy samą wódkę do innego pojemnika, a kasztany wyrzucamy.

4. Proszek do prania z kasztanów

Proszek to właściwie słowo zbyt duże na to co zrobimy. Wystarczy po prostu obrać kasztany ze skórki (1 szklanka kasztanów). Kroimy je na mniejsze kawałki i umieszczamy w woreczku na bieliznę. Wrzucamy do pralki zamiast detergentów razem z praniem i puszczamy normalnie pranie.

Możemy też przygotować płyn do namaczania bardzo brudnych tkanin.  W tym celu robimy to analogicznie, ale kasztany gotujemy, a wodę po ich ugotowaniu dodajemy do gorącej wody, w której namaczamy ubranie.

5. Maseczka kasztanowa

Jej zrobienie jest bardzo proste. Do przygotowanego wcześniej proszku z kasztanów dodajemy trochę wody i nakładamy maseczkę na twarz na 10 minut. Po tym czasie zmywamy i cieszymy się uczuciem zrelaksowania. Maseczka świetnie działa na cerę zarówno tłustą jak i suchą.

Jak zrobić proszek z kasztanów?

Zaczynamy od obrania kasztanów ze skórki, a białe wnętrze kasztana kroimy na małe kawałki. Teraz musimy je upiec aby całkowicie się wysuszyły, a następnie ucieramy je na proszek w moździerzu.

Podobne artykuły