5 domowych sposobów na pryszcze! Jak szybko pozbyć się pryszcza?

Uroda Data publikacji: 06 maja 2021

Jak pozbyć się pryszcza? Część osób na pewno poradzi, aby po prostu go wycisnąć. To jednak bardzo duży błąd! Nigdy tego nie rób, jeżeli nie chcesz mieć problemów z bliznami potrądzikowymi lub z rozsianiem zmian po całej twarzy. Są specjalne domowe sposoby na pryszcze, z których możesz skorzystać, aby załagodzić zmianę.

Dlaczego u dorosłych osób powstają pryszcze

Dlaczego u dorosłych osób powstają pryszcze? Powodów jest kilka. Mogą być za to odpowiedzialne zmiany hormonalne, ale najczęściej niedoskonałości pojawiają się w wyniku niezdrowego stylu życia.

Zła dieta, palenie papierosów, dotykanie twarzy brudnymi rękami, a także używanie nieodpowiednich kosmetyków to najczęstsze powody pojawiania się niedoskonałości u dorosłych osób. Możesz mieć także genetyczne skłonności do pryszczy. Warto znaleźć przyczynę, wyeliminować ją, a gdy nie jest to możliwe, trzeba przystąpić do działania. 

Jak szybko pozbyć się pryszcza

Jak szybko pozbyć się pryszcza? Przede wszystkim pod żadnym pozorem go nie wyciskać, ponieważ tylko zaognisz zmianę i zwiększysz problem.

Z pryszczami bardzo dobrze radzą sobie naturalne preparaty, które zapewniają delikatną i skuteczną pielęgnację, łagodzą zmiany trądzikowe, a jednocześnie pozwalają na ich szybkie niwelowanie. Możesz kupić je w aptece, jak i przyrządzić naturalne mikstury w domu z produktów, które znajdują się w każdej kuchni. Wiele domowych sposobów przedstawiamy w następnym akapicie.

Domowe sposoby na pryszcze

Domowe sposoby na pryszcze są jak najbardziej skuteczne, a przede wszystkim przetestowane przez wiele osób, które borykają się z niedoskonałościami. Nie musisz więc obawiać się skutków ubocznych. Na pewno nie wystąpią. 

1.Na pryszcze bardzo dużą skutecznością wykazuje się czosnek, który posiada szereg bakteriobójczych właściwości. Na około 10 minut kilka razy dziennie przyłóż do zmiany trądzikowej plasterek czosnku. Po kilku godzinach zmiana powinna być wyraźnie mniejsza.

2. Pryszcza możesz wysuszyć białą, zasychającą pastą do zębów. Nałóż jej niewielką ilość na krostkę przed pójściem spać. Rano obudzisz się ze znacznie mniejszym stanem zapalnym.

3. Kilka razy w ciągu dnia krostkę możesz przecierać sokiem z cytryny, która działa na podobnej zasadzie, jak czosnek. Również ma silne właściwości bakteriobójcze, przyspiesza proces gojenia się zmian, wysusza je, a jednocześnie niweluje zaczerwienienie. 

4. Skuteczną miksturą w walce z pryszczami jest także miód z cynamonem. Możesz przygotować z tych składników maseczkę. Należy nałożyć ją na 15 minut na twarz, a następnie bardzo dokładnie zmyć. Jest to sposób polecany, gdy zmiany pojawiają się w wielu miejscach na twarzy. Miksturę możesz także stosować punktowo. 

5. Najszybszym sposobem na pozbycie się pryszcza jest papka z aspiryny i kilku kropel wody. Utworzona masa działa piorunująco na zmiany trądzikowe i pomaga w ich szybkim zwalczeniu, nawet w ciągu kilku godzin. Jest to idealny sposób, jeżeli pryszcz pojawił się w dniu ważnej uroczystości. 

Jak usunąć pryszcza?

Jak usunąć pryszcza, gdy domowe sposoby zawiodą lub nie jesteś przekonana do ich skuteczności? Wiele zabiegów możesz wykonać w salonie kosmetycznym lub medycyny estetycznej.

Z pryszczami bardzo dobrze radzi sobie peeling kawitacyjny. Skóra, na której znajduje się płyn micelarny oczyszczana jest przy pomocy specjalnej głowicy wytwarzającej fale ultradźwiękowe, które w kontakcie z wodą tworzą efekt kawitacji przyspieszający usuwanie martwego naskórka. 

Zmiany trądzikowe możesz także leczyć laserowo. Metoda jest całkowicie bezpieczna. Przywraca skórze blask, zmniejsza jej napięcie, a jednocześnie niweluje wszystkie niepożądane zmiany. Redukcji ulegają przebarwienia. 

Jak ukryć pryszcza?

Jak ukryć pryszcza, gdy nie możesz zastosować żadnych z powyższych metod? Mamy dobrą wiadomość! Jest kilka sposobów, z których możesz skorzystać!

Przede wszystkim, jeżeli masz cerę trądzikową, warto kupić dedykowane dla niej kosmetyki o lekkiej i beztłuszczowej formule. Mocno kryjące podkłady oraz ciężkie pudry pogłębią i uwydatnią problem. Produkty do makijażu, które zawierają kwas salicylowy gwarantują znakomite krycie, a jednocześnie poprawiają stan skóry. Podczas tworzenia make-upu nie powstanie również efekt maski. 

Pamiętaj, aby nigdy nie nakładać kilku warstw podkładu w celu zamaskowania zmiany trądzikowej. Obciążysz cerę, zablokujesz pory i zaognisz pryszcze. Jeżeli chcesz dodatkowo zatuszować zmianę, pod podkład zastosuj korektor o właściwościach antybakteryjnych, najlepiej o zielonej barwie, ponieważ dodatkowo zniwelujesz zaczerwienienie. Warto wykończyć makijaż transparentnym podkładem, który utrzyma makijaż w bardzo dobrym stanie przez wiele godzin. 

Po powrocie do domu pamiętaj, aby dokładnie zmyć cały makijaż i zastosować domowe sposoby na pryszcze. Przedstawione rozwiązania są jedynie doraźne i możesz z nich skorzystać w awaryjnej sytuacji, gdy krostka pojawiła się tuż przed ważnym wyjściem. Aby trwale pozbyć się zmiany, musisz zacząć działać. 

Podobne artykuły