5 codziennych czynności, które wykonujemy źle i nie mamy o tym pojęcia

Lifestyle Data publikacji: 28 maja 2020

Każdy nasz dzień składa się dużej ilości małych czynności, które wykonujemy. Często nawet nie zastanawiamy się nad nimi. Są one elementem naszej codzienności i wykonujemy je niemal automatycznie. Okazuje się, że przy wielu z nich nieświadomie popełniamy błędy, na które dzisiaj chcielibyśmy zwrócić uwagę.

Picie zimnej wody

Przyjemnie jest wypić zimną wodę, zwłaszcza gdy na dworze panuje upał. Niestety picie ziemnej wody nie jest dobre dla naszego organizmu. Może być powodem powstania problemów trawiennych. Zwęża również naczynia krwionośne.

Spłukiwanie wody przy otwartej desce

Zawsze przed spłukaniem wody w toalecie powinniśmy najpierw zamknąć deskę. Powód jest banalny. Podczas spłukiwania wody w powietrze wzbija się mgiełka wodna, wraz z którą w górę unoszą się bakterie, które następnie osadzają się na wyposażeniu naszej łazienki i trafiają do naszych dróg oddechowych.

Picie kawy zbyt szybko po przebudzeniu

Ile czasu mija między Twoim przebudzeniem, a wypiciem kawy? Lepiej odczekać 2-3 godziny. Zaraz po przebudzeniu nasz organizm jest pobudzony dużym poziomem kortyzolu. Jeśli regularnie rano pijesz kawę, Twój organizm zmniejszy jego produkcję, a przez to rano będziesz mniej pobudzona jeśli nie zdążysz wypić kawy.

Picie dużej ilości wody po posiłku

Na pewno słyszeliście, że woda pita do posiłku pomaga schudnąć. Zmniejsza ona objętościowo żołądek, a dzięki temu szybciej czujemy uczucie sytości. Działa to jednak wtedy, gdy większość ilość wody wypijemy przed posiłkiem, a nie po nim. Gdy robimy na odwrót możemy nabawić się wzdęć. Dlatego po posiłku wypij mniej wody i rób to powoli.

Kąpiel w zbyt ciepłej wodzie

Branie kąpieli w ciepłej wodzie jest przyjemne, ale nie jest najlepszym pomysłem dla naszej skóry. Woda wbrew pozorom wysusza skórę, a czym cieplejsza jest tym bardziej. Dlatego po długiej kąpieli w ciepłej wodzie warto nawilżyć skórę balsamem. Lepiej jednak unikać przesadnie wysokich temperatur wody.

Podobne artykuły