4 najsmaczniejsze dania kuchni japońskiej

Kategoria: Kuchnia
Tagi: brak tagów
Data publikacji: 2017-07-02

Kuchnia japońska uważana jest za jedną z najzdrowszych na świecie. Japończycy przez lata kształtowali wyjątkowy smak i oryginalne przepisy, które zdobyły popularność na całym świecie. Przyjrzyjmy się jednym z najbardziej charakterystycznych japońskich potraw, takich jak sushi, ramen, tempura czy soba. 

Sushi – japońska wizytówka

Zaobserwuj nas na Facebooku

Sushi znane jest na całym świecie. Restauracje, które serwują to danie prosto z Kraju Kwitnącej Wiśni, rozlokowane są niemal w każdym zakątku globu. Japoński przysmak podbija serca fanów orientalnych dań, a mistrzów sushi przybywa – wielu kucharzy pragnie osiągnąć bowiem najlepszy poziom w przygotowywaniu popularnej potrawy od Japończyków. Na sushi składają się surowe ryby, owoce morza, warzywa i ryż – wszystko zawinięte w liście wodorostów. W przygotowaniu sushi bardzo istotna jest technika – dlatego nie każdy potrafi sporządzić je właściwie.

Ramen – tradycyjna japońska zupa

Inną popularną potrawą japońską, jest ramen – tradycyjna zupa, bazująca na mięsnym wywarze, przypominającym w smaku polski rosół, jednak bardziej aromatycznym. Bulion urozmaicany jest dodatkiem warzyw, mięs lub ryb i owoców morza. Sekretem ramenu jest jednak wyjątkowy makaron produkowany z mąki pszennej – o wiele bardziej elastyczny  niż tradycyjny makaron. Smak ramenu poczuć można również w popularnych zupach instant. Wśród nich znajdują się zupy  Oyakata – delikatny makaron i smak inspirowany japońską tradycją sprawia, że możemy przenieść się w kulinarny świat Kraju Kwitnącej Wiśni. Więcej na temat ramenu przeczytasz w tym artykule.

Tempura – popularne danie kuchni japońskiej

Kolejną popularną potrawą, którą znamy z japońskiej kuchni jest tempura, a więc wybrane składniki, takie jak np. owoce morza lub warzywa, smażone w delikatnym i kruchym cieście na głębokim oleju. Doskonały smak tempury zawdzięczamy ciastu – Japończycy osiągnęli bowiem mistrzostwo w jego przygotowaniu. Aby skosztować prawdziwej tempury turyści przyjeżdżają do Japonii z całego świata.

Soba – charakterystyczny makaron

Równą popularnością cieszy się soba – cienki makaron produkowany z mąki gryczanej, podawany zarówno na ciepło, jak i na zimno. Makaron podaje się w zupach, jak i jako samodzielne danie, wzbogacone dodatkiem mięs, owoców morza lub warzyw. Charakterystyczny smak i kształt makaronu sprawiły, że stał się on popularny na całym świecie.

Wyjątkowa kuchnia japońska

Japońska kuchnia cieszy się ogromną popularnością. Charakterystycznych dań z Kraju Kwitnącej Wiśni jest bardzo wiele, najczęściej jednak miłośnicy orientalnej kuchni sięgają po sushi, ramen, japońskie makarony lub tempurę.

Chcesz zgłębiać wiedzę na temat Japonii? Więcej na temat japońskiej kuchni i nie tylko przeczytasz na stronie Oyakata.com.pl, w dziale Księga Mistrza.

Podobne artykuły