Oto 10 prostych lifehacków, które możesz wykorzystać w swojej kuchni. Dzięki nim gotowanie stanie się łatwiejsze, a tworzone przez Ciebie potrawy będą jeszcze smaczniejsze. Wypróbuj te triki przy najbliższym gotowaniu.
Wiele przesolonych dań można jeszcze uratować. Wystarczy znać kilka sprawdzonych trików, a danie wcale nie będzie się nadawało jedynie do wyrzucenia.
Jeśli lubisz ostre potrawy, ale zwykle dodanie papryczki chilli czy jalapeno stanowi zbyt dużo ostrości to wystarczy, że ją rozetniesz i przed dodaniem do potrawy usuniesz ze środka nasiona. Dzięki temu smak będzie trochę łagodniejszy i zmniejszy się uczucie pieczenia i rozgrzania po jej zjedzeniu.
Na nasionach ryżu znajduje się warstwa skrobi, którą należy spłukać. W przeciwnym wypadku nie będzie on prawidłowo wchłaniaj wody i źle się ugotuje, a do tego może mieć posmak goryczy.
Lubisz steki? Jeśli chcesz aby był najlepszy powinien rozgrzać się zanim go położysz na patelnię lub grilla. Nie należy wkładać go bezpośrednio z lodówki na rozgrzaną patelnię. Daj mu chociaż 15 minut w temperaturze pokojowej.
Jeśli zamierzasz wykorzystać do gotowania jajka i masło to wyjmij je odpowiednio wcześnie z lodówki, przynajmniej 30 minut przed dodaniem ich do gotowania. Te produkty powinny mieć temperaturę pokojową, dzięki temu lepiej łączą się z potrawą.
Chcesz obrać większa ilość pomidorów ze skórki? Obetnij oba końca i pomidory umieść w garnku. Następnie zalej wrzątkiem i przykryj na 30 sekund pokrywką. Teraz skórki z łatwością zsuniesz z pomidorów.
Jeśli robisz jajka w koszulce to do wody dodaj trochę octu. Pomaga to szybciej ściąć się białku i pozostać żółtku płynnym.
Zrobienie maślanki jest bardzo proste i szybkie. Warto znać ten trik bo możesz go wykorzystać gdy będziesz chciała ugotować coś z maślanką, a nie chcesz kupować całej butelki. Wystarczy na jedną szklankę dodać łyżkę białego octu lub soku z cytryny. Wymieszaj dokładnie i pozostaw mleko na kwadrans. W ten sposób stworzysz szybki substytut maślanki.
Woda po ugotowaniu makaronu świetnie sprawdza się przy zagęszczaniu sosów. Po odparowaniu zostaje gęsta skrobia, która świetnie scala sos. Możesz też wykorzystać ją podczas gotowania, nie musisz wcale jej wylewać.
Gdy usmażysz mięso prawdopodobnie trochę przypali się na patelni i pozostaną brązowe skrawki. Wystarczy dodać do tego wina lub bulionu aby zrobić doskonały sos. Na koniec dodaj masła lub kwaśnej śmietany aby go zagęścić, możesz dodatkowo też dodać mąki. To prosty sposób na zrobienie sosu do obiadu.