10 sposobów aby optycznie powiększyć pokój

Wnętrza Data publikacji: 03 czerwca 2017

Jeśli masz małe pomieszczenia, ale chcesz je optycznie powiększyć to istnieje kilka trików, które możesz wykorzystać. Dzięki temu naprawdę mały pokój może wydawać Ci się przestronniejszy, a dzięki temu będziesz czuła się w nim bardziej komfortowo, bez przytłoczenia.

W jasnym otoczeniu kolorowa podłoga pomaga rozepchnąć wizualnie pomieszczenie. Jeśli masz mały pokój pomaluj go na biało, ale za to zrób kontrastową podłogę.

Możesz też zdecydować się na bardziej nasycone kolory na suficie i podłodze. To również optycznie rozszerzy i wydłuży pomieszczenie. Musisz jednak pamiętać o tym, że kolorowy sufit sprawia, że pomieszczenie wygląda na niższe.

Wybór tego samego koloru na podłogę i ścianę wewnątrz pomieszczenia sprawia, że wydaje się ono szersze niż jest w rzeczywistości.

Możesz użyć ten sam schemat kolorów na suficie i podłodze. Jednak oprócz rozszerzenia wizualnego pomieszczenia sprawisz, że zmniejszy się głębia pokoju.

Dobrym sposobem aby poszerzyć pomieszczenie jest zrobienie jaśniejszej tylnej ściany co rozświetla trochę pomieszczenie i je rozszerza. Jednocześnie też niestety zmniejsza jego wizualną głębokość.

Jeśli pomieszczenie wydaje się za dużo, a mała ilość mebli sprawia, że do tego efekt jest przytłaczający to możesz je optycznie zmniejszyć jednocześnie zwiększają głębokość. Wyróżnij za pomocą nasyconych kolorów ściany boczne.

Jeśli problemem są sufity to możesz spróbować zaradzić tej sytuacji stosując nasycone kolory na bocznych ścianach i w głębi. To wizualnie zmniejszy szerokość i głębokość, ale za to podwyższy pomieszczenie.

Wybór jasnych kolorów to nie jedyne wyjście. Aby zwiększyć przestronność możesz też wykorzystać efekty graficzne, np. tapety z małym wzorem sprawiają, że wydaje się jakby były od nas dalej. Duże wzory budzą odwrotne wrażenie.

Jeśli sufit wydaje się zbyt wysoki poziome pasy wizualnie trochę go obniżą. Pasy również rozciągają pomieszczenie, ale jednocześnie zmniejszają jego wizualną głębokość.

Pionowe pasy za to pomogą Ci wizualnie podwyższyć pomieszczenie.

Jeśli chcesz, aby Twój pokój wyglądał na szerszy, a jednocześnie zmniejszyć chcesz jego głebokosć to zastosuj poprzeczne pasy na podłodze.

Źródło i fotografie: brightside.me

Źródło artykułu: https://brightside.me/creativity-home/10-ways-to-visually-enlarge-a-small-room-339160/

Podobne artykuły