10 powodów, dla których warto mieć ekspres do kawy Philips LatteGo

Kuchnia Data publikacji: 13 października 2021

Kawa to napój, po który każdego poranka sięga zdecydowana większość Polaków. Z roku na rok coraz więcej osób decyduje się na zakup profesjonalnego ekspresu do kawy. Takie urządzenie zapewnia perfekcyjny smak i aromat – identyczny jak w modnej kawiarni. Posiadanie ekspresu do kawy w domu to także ogromna oszczędność, gdyż ceny w kawiarniach nie należą do niskich. Wśród kawoszy ogromną popularnością cieszą się przede wszystkim urządzenia marki Philips. W poniższym artykule omawiamy 10 atutów ekspresów Philips z linii LatteGo.

Philips – podstawowe informacje na temat holenderskiej firmy 

Philips to firma, która powstała w Holandii. Założył ją w 1891 roku Gerard Philips wraz ze swoim ojcem Frederikiem. Dzięki tytanicznej pracy ich przedsiębiorstwo szybko znalazło się w czołówce konsorcjów zajmujących się produkcją sprzętu elektronicznego. Początkowo w asortymencie Philipsa znajdowały się podstawowe urządzenia gospodarstwa domowego, oświetlenie oraz sprzęt medyczny. 

Philips zaczął oferować swoje produkty w branży kawowej w 1965 roku. Warto zaznaczyć, że 50 lat później, w roku 2015 omawiana firma otrzymała tytuł najlepszej marki w całej Europie Zachodniej zajmującej się produkcją urządzeń do parzenia kawy. Nagroda została przyznana przez Euromonitor International. Warto zaznaczyć, że obecnie konkurencja w branży ekspresów do kawy jest bardzo mocna.

Dużą popularnością cieszy się np. ekspres do kawy DeLonghi czy też ekspres do kawy Krups, jednak każdy poważny ranking ekspresów do kawy zdominowany jest przez urządzenia wyprodukowane przez Philipsa. W tej chwili ogromną popularnością cieszy się linia Philips LatteGo. Zachwyca ona zastosowaniem wielu nowoczesnych rozwiązań technologicznych, dzięki którym przygotowywanie energetyzujących napojów jest prostsze, zaś ich smak jest jeszcze bardziej wyjątkowy. 

Philips LatteGo – innowacyjna formuła i wygodna obsługa 

Ekspres do kawy z linii Philips LatteGo to ekspres automatyczny, który wyróżnia szereg atutów. Zastosowano w nim szereg nowoczesnych rozwiązań technologicznych, które sprawiają, że przygotowywanie kawy jest bajecznie proste, zaś przyrządzone napoje zachwycają oryginalnym aromatem oraz ponadprzeciętnym smakiem. 

Ogromny wybór napojów kawowych

Z wykorzystaniem automatycznego ekspresu Philips LatteGo przygotujemy nie tylko kawę czarną, ale także szereg innych napojów kawowych. Pełna lista napojów, które można przygotować z użyciem tego ekspresu, jest następująca: 

 • Espresso,
 • kawa czarna,
 • americano,
 • cappuccino,
 • latte macchiato, 
 • café au lait, 
 • ristretto, 
 • caffé crema,
 • flat white, 
 • caffe latte,
 • funkcja kubka na wynos,
 • espresso lungo.

Powyższa lista napojów dotyczy ekspresu Philips Seria 5400 LatteGo.

Dlaczego warto postawić na ekspres Philips LatteGo? 

Na ekspres do kawy z linii Philips LatteGo warto postawić z poniższych powodów:

 1. Intuicyjny system spieniania mleka LatteGo. Jest to system, w którym występują tylko dwa złączone elementy, bez rurki. System pobiera mleko z pojemnika oraz spienia je przed wlaniem do filiżanki. Dzięki temu nie ma konieczności ciągłego mycia rurki, co jest bardzo czasochłonne. 
 2. Intuicyjny panel sterowania. Używanie tego ekspresu do kawy jest banalnie proste – nawet dla osób, które nigdy wcześniej nie posiadały takich urządzeń w swojej kuchni. 
 3. Możliwość personalizowania przygotowywanych napojów. Możemy zdecydować, jaka ma być temperatura czy intensywność smaku naszej kawy. 
 4. Możliwość zapisania w urządzeniu czterech ulubionych kaw. Dzięki temu szybko przygotujemy napój, który preferujemy.
 5. Funkcja ExtraShot. Pozwala na wzmocnienie kawy z jednoczesnym brakiem posmaku goryczki. 
 6. Ceramiczny młynek najwyższej jakości. Gwarantuje to aromat świeżo palonych ziaren na najwyższym poziomie.
 7. Innowacyjna formuła działania. 
 8. Nawet 12 rodzajów kaw do przygotowania. 
 9. System Aroma Extract. Osiąga on równowagę między temperaturą parzenia a ekstrakcją aromatu. 
 10. Wysoka trwałość dzięki wykorzystaniu do produkcji materiałów najwyższej jakości. 

Podobne artykuły