10 pomysłów na kolorowe kuchnie

Kategoria: Wnętrza
Tagi: brak tagów
Data publikacji: 2019-11-28

Jeszcze do niedawna bardzo modne były kuchnie białe. Trochę ta moda zelżała. Do zdania dochodzą naturalne drewniane akcenty i odcienie szarości i czerni. Widać to na wielu grupach, w których ludzie chwalą się swoimi wnętrzami. Chociaż nadal białe kuchnie się w nich pojawiają. Nie mniej jednak wszystkie są do siebie w jakiś sposób podobne. Powtarzają się te same schematy i pomysły. Jeśli chcielibyście, aby Wasza kuchnia różniła się od tego co obecnie dzisiaj wybierane jest najczęściej, to skorzystajcie z dziesięciu inspiracji, które dla Was znaleźliśmy. To pomysły na ładne kuchnie, w które tchnięto życie za pomocą kolorów. Mam nadzieję, że Was zainspirują :)

1. Wprowadź kontrast

Żółty kolor idealnie wprowadza tutaj kontrast i choć jest jedynie dodatkiem, a reszta sama w sobie jest stonowana, to cały wygląd kuchni znacznie zyskał właśnie dzięki tym krzesłom.

2. Odważne kolory mebli

Zwykle podczas decyzji o kolorze mebli kierujemy się pewną ostrożnością. Wolimy wybrać coś bezpiecznego, niż kolor, który potem może okazać się, że nam nie pasuje. Czasami warto się jednak odważyć. Zwłaszcza jeśli macie stare meble i chcecie je przemalować, to jest dobry moment na poeksperymentowanie.

Zaobserwuj nas na Facebooku

3. Niesztampowa podłoga

Charakteru kuchni można nadać również nietuzinkową podłogą. Jeśli chcielibyście sprawdzić jak Wasz pomysł będzie wyglądał w rzeczywistości możecie skorzystać z darmowych programów do projektowania wnętrz i zrobić symulację. Dzięki temu przekonacie się czy Wasza wyobraźnia podpowiedziała Wam dobrze.

4. W tym szaleństwie jest metoda

Chcielibyście poszaleć na całego? Co powiecie o tej kuchni :) Wygląda na totalny misz masz. Jakby ktoś wrzucił tam kubeł farby i granat. Jeśli jednak przyjrzymy się dokładnie zauważymy, że dominują tu trzy kolory, które idealnie ze sobą się komponują. Mi się podoba, a Wam? :)

5. Zielona kuchnia

Kolor zielony uspokaja. To również przykład, że kolorystyka może być stonowana, ale wcale nie musimy iść w biały, szary czy czarny jak to zwykle ma miejsce.

6. Retro glam

Z pewnością styl ten nie jest dla każdego, ale jeśli urządzacie mieszkanie w podobnym stylu to ten pomysł na kuchnię na pewno Ci się spodoba.

7. Minimalistyczny misz masz

Wcześniej w punkcie czwartym mieliśmy przykład artystycznego nieładu. Tutaj również zobaczymy wiele kolorów, ale wszystko jest jak najbardziej schludne i minimalistyczne.

8. Kącik zieleni

Ten kącik zieleni bardzo fajnie ożywił kuchnię, która wykonana jest w odcieniach bieli. Jeśli macie już białą kuchnię i chcecie ją jakoś ożywić, może to być pomysł właśnie dla Was.

9. Kuchnia w granacie

Granatowa kuchnia to coś co raczej nie jest zbyt częstym zjawiskiem, dlatego wybierając taką kolorystykę jest duża szansa, że nikt z Twoich znajomych wcześniej takiej nie widział na żywo. Możecie więc wszystkich zaskoczyć :)

10. Wprowadź rośliny

To chyba najtańszy sposób na to by ożywić kuchnię, którą już macie. To już ostatni z pomysłów i taki, który możecie w miarę tanio i nieinwazyjnie wprowadzić do swojej kuchni.

Podobne artykuły