10 pomysłów, których się nie spodziewacie na wykorzystanie foremek do kostek lodu

DIY Data publikacji: 04 czerwca 2017

Okazuje się, że ten prosty gadżet, który znajduje się praktycznie w każdej kuchni ma też wiele innych ciekawych zastosowań. Dzisiaj przedstawimy Wam 10 sposobów na wykorzystanie foremek na kostki lodu.

1. Ravioli

Jeśli chcesz zrobić ravioli od podstaw to nic nie będzie tak przydatne jak foremka na kostki lodu. Wystarczy ciasto wcisnąć lekko do rowków, następnie umieścić nadzienie i przycisnąć drugim kawałkiem ciasta. Odwróć i ravioli wycięte :)

2. Mrożenie bulionu

Jeśli zostanie Ci trochę bulionu zamroź go. Dzięki temu będziesz mogła go dodawać do wszystkich swoich potraw aby zyskały na smaku.

3. Mrożenie gotowego ciasta

Jeśli nie możesz od razu upiec wszystkich ciasteczek możesz zamrozić ciasto w ten sposób. Dzięki temu możesz też podzielić ciasto na równe kawałeczki dzięki czemu ciastka będą idealnej wielkości.

4. Sadzonki

Umieść trochę gleby w foremce na kostki lodu i umieść nasiona. To prosty sposób na wykiełkowanie nasion i ich łatwy transport.

5. Własne czekoladki

Umieść w foremce ulubione dodatki i zalej czekoladą aby stworzyć własne czekoladki o dowolnym smaku :)

6. Resztki wina

Zamroź resztki wina zamiast je wylewać. Dzięki temu będziesz miała gotowe kostki, które możesz dodać np. do smażenia mięsa aby nabrało aromatu. Takie kostki z wina możesz też dodać później do wina, które pijesz aby je zmrozić, ale nie rozwodnić.

7. Łagodzenie oparzeń słonecznych

Zrób sobie kostki z żelu aloesowego, które złagodzą oparzenia słoneczne.

8. Mrożenie ziół

Zamiast wyrzucać zioła zamroź je w oliwie. Zyskasz aromatyczne kostki do zup, sosów czy smażenia :) Szkoda je przecież wyrzucać!

9. Kawa mrożona

Zamroź kostki kawy, a następnie gdy będziesz mieć ochotę na kawę mrożoną zalej je zimnym mlekiem. Taki sposób robienia mrożonej kawy „na odwrót” jest całkiem fajny i praktyczny :) Trwa to dużo krócej!

10. Paleta na farby

Chcesz zapewnić dziecku trochę rozrywki? Pozwól mu malować, a jako paletę wykorzystaj foremkę na kostki lodu :)

Źródło artykułu: http://shareably.net/ice-cub-tray-hacks/

Podobne artykuły