Jak zrobić geometryczne wzory na ścianie

DIY Data publikacji: 07 lutego 2019

Geometryczne wzory na ścianie to pomysł na ożywienie wnętrza. Są proste do zrobienia i niepowtarzalne. Nie znajdziecie dwóch takich samych. Chyba, że sami zdecydujecie się odtworzyć dany wzór 1:1. Jedyne czego potrzebujecie to taśmy malarskiej, farby i pomysłu. Poniżej zebraliśmy dla Was kilka informacji, a na końcu znajdziecie poradnik jak takie wzory wykonać.

1.

2.

3.

4.

fot. brit.co

5.

Jak zrobić geometryczne wzory na ścianie

Zanim przystąpimy do realizacji warto najpierw na kartce naszkicować sobie wzór jaki chcemy osiągnąć. Oczywiście możemy dać ponieść się fantazji i już bezpośrednio na ścianie poprowadzić linie i zobaczyć co nam wyjdzie. Jeśli jednak inspirujemy się jakimś zdjęciem wcześniejsze zrobienie szkicu ułatwi nam sprawę i sprawi, że efekt będzie dokładnie taki jakiego potrzebowaliśmy.

Kolejną rzeczą jest kupienie dobrej taśmy, która łatwo się odrywa i nie pozostawia postrzępionych krawędzi. Warto też pamiętać, że taśmę należy zrywać gdy farba jest jeszcze morka bo gdy robimy to po jej wyschnięciu, kawałki farby na taśmie będą odrywać się i tworzyć właśnie postrzępione krawędzie. Ja ostatnim razem stosowałam niebieską taśmę ochronną zewnętrzną. Jest ona mocniejsza, lepiej się klei i nie jest papierowa tylko wykonana z pewnego rodzaju folii. Dzięki temu nie odkleja się podczas malowania co mogłoby zniszczyć wzór, a potem łatwiej ją zerwać.

Gdy mamy już przygotowaną taśmę oraz naszkicowany wzór możemy przejść do przeniesienia go na ścianę. Ścianę w pierwszej kolejności oczyszczamy. Znajduje się na niej kurz, który zmniejszyłby przyczepność farby i taśmy. Następnie gruntujemy ścianę, a po wyschnięciu przechodzimy do wyklejenia taśmą wzorów.

Taśmę naklejamy starannie dociskając ją do powierzchni. Zerwanie jej w trakcie malowania może narobić wiele problemów. Gotowe? Przechodzimy więc do malowania wałkiem wypełniając kształt po kształcie. Możemy pomalować całą ścianę i nie przejmować się taśmą. I tak zauważymy w jakich miejscach się znajduje. Jeśli jednak chcemy zrobić to dokładnie polecam wypełniać środki pozostawiając część taśmy niepomalowaną. Po malowaniu ściągamy taśmę zanim farba wyschnie. Pamiętajcie, że jeśli chcecie uzyskać jakiś kolor linii po zerwaniu taśmy to ścianę najpierw musicie pomalować na ten kolor, nakleić taśmę i dopiero pomalować drugi raz kolorem wypełnień.

Podobne artykuły