Jak wybrać domowe jacuzzi? Doradzamy jak stworzyć spa w Twoim pokoju

Porady Data publikacji: 04 kwietnia 2024

Gdy wyjeżdżasz na urlop lub w sprawach biznesowych, zawsze starasz się znaleźć hotel z jacuzzi w pokoju? Stop! Relaksującą kąpiel z bąbelkami możesz mieć na co dzień, nie ruszając się z domu. Co warto wiedzieć przed wyborem domowego jacuzzi i jak przygotować się do zamontowania wielkiej wanny?

Jacuzzi ogrodowe możesz postawić tam, gdzie chcesz. Wystarczy trochę wolnej przestrzeni (dwuosobowa wanna potrzebuje nieco ponad 2,5 m2) oraz dostęp do instalacji wodociągowej i kanalizacyjnej. Jednak jeśli chcesz mieć w domu pokój z jacuzzi, musisz tak naprawdę wziąć pod uwagę wszystko: od kształtu i wielkości wanny, przez możliwości wybranego pomieszczenia, aż po konstrukcję budynku.

Zamień hotel z jacuzzi w pokoju na domowe spa

Kąpiel z hydromasażem poprawia stan skóry, rozluźnia mięśnie, poprawia krążenie krwi, odpręża i zapewnia lepsze samopoczucie. To wszystko możesz na własnych warunkach, o dowolnej porze dnia i nocy, bez wychodzenia z domu i bez tłumów obcych osób.

Nie musisz szukać ekskluzywnych hoteli ani jeździć do ośrodków odnowy  biologicznej. Własne spa możesz urządzić w sypialni, nieużywanym dotąd pokoju, a nawet w ogrodzie zimowym. Owszem, apartament z jacuzzi w pokoju również zapewnia intymność i komfortowe warunki, jednak nie masz żadnego wpływu na to, jak będzie wyposażona wanna i jakiej będzie wielkości. Poza tym, hotel prędzej czy później trzeba będzie opuścić, w przeciwieństwie do własnego domu. 

Pokój z jacuzzi – co warto wiedzieć?

Jeśli dopiero planujesz budowę domu albo czeka Cię poważny remont, możesz zaprojektować specjalny pokój kąpielowy. Jak się do tego zabrać?

  1. Pamiętaj, że montaż wanny jacuzzi w budynku wielorodzinnym wymaga zgody zarządcy.
  2. Skonsultuj z fachowcem, czy podłoga jest przystosowana do ciężaru napełnionej wanny (0,7 – 1,5 t) – może być konieczne wzmocnienie stropu.
  3. Najlepszym miejscem na wannę jest łazienka, jednak jeśli wolisz mieć osobny pokój z jacuzzi wybierz pomieszczenie, do którego łatwo można doprowadzić prąd, wodę i kanalizację.
  4. Przy wyborze wanny weź pod uwagę, ile osób będzie naraz korzystać z jacuzzi – znajdziesz zarówno modele dwuosobowe, jak i minibaseny na 6-9 osób.
  5. Ważny jest również kształt wanny jacuzzi – prostokątne często zajmują mniej miejsca niż kwadratowe dla takiej samej liczby osób, jednak kwadratowe może być wówczas wygodniejsze.

Jak wybrać domową wannę jacuzzi?

Żeby stworzyć spa z prawdziwego zdarzenia, weź pod uwagę, że od liczby i umiejscowienia dysz zależy terapeutyczny efekt kąpieli. Wysokiej jakości jacuzzi powinno być wyposażone w dysze do masażu wodnego i powietrznego, rozmieszczone w kilku strefach angażujących poszczególne grupy mięśni. Ponadto najlepsze wanny umożliwiają wybranie programu adekwatnie do potrzeb, na przykład na ból nóg, ból pleców, stres czy bezsenność.

Hotel z jacuzzi w pokoju ma tę przewagę nad domowym spa, że nie musisz się martwić filtracją wody i myciem wanny. Dlatego wybierając jacuzzi do domu, warto postawić na model z nowoczesnym system uzdatniania wody (np. ozon + promieniowanie UV-C) oraz z automatyczną funkcją czyszczenia.

Podobne artykuły