10 fajnych pomysłów DIY, które pomogą Ci lepiej zorganizować kuchnię

DIY Kuchnia Data publikacji: 20 lutego 2017

Zebraliśmy dla Was 10 pomysłów DIY, które są bardzo proste, ale zarazem pozwalają lepiej zorganizować sobie kuchnię. Dobrze zorganizowana kuchnia to podstawa w zadowoleniu z jej korzystania :)

1. Wieszak na patelnie

Bardzo prosty w realizacji pomysł. Wystarczą haki wkręcone w dolną część półki aby zrobić bardzo praktyczne wieszaki na patelnie. Łatwiej po nie sięgać i zajmują mniej miejsca gdy nie leżą jedna na drugiej.

2. Organizer na pokrywki

Bardzo prosty pomysł do wykonania, którego wystarczą zwykłe haczyki samoprzylepne :) Dzięki temu nie niszczymy też drzwiczek szafki.

3. Kosze w głębokich szafkach

Ten pomysł jest bardzo fajny bo nie wymaga żadnej ingerencji i można je zaadaptować natychmiast. Dzięki pojemnikom z łatwością sięgniesz do najdalszych zakątków szafki i wszystko masz zorganizowane i podpisane.

4. Płyta perforowana w spiżarni

Taka płyta jest bardzo praktyczna bo dzięki dużej ilości otworów haczyki możesz umieścić w dogodnych dla siebie miejscach i zorganizować ją tak jak Ci to najbardziej pasuje. Tutaj akurat wiszą patelnie, ale ty możesz zrobić to inaczej ;)

5. Listwa magnetyczna

Listwa magnetyczna nie jest droga, ale dość brzydko wygląda. Tutaj została ukryta pod kawałkiem drewna i to już wygląda ekstra. Jednym z zastosowań jej jest przechowywanie noży. Dzięki temu nie zajmują miejsca w szufladzie albo stojaku na meblach. Masz do nich również łatwy dostęp.

6. Drabina nad blatem

Świetny dodatek. Powieś ją nad blatem i powieś na niej garnki, patelnie czy inne rzeczy, do których potrzebujesz szybkiego dostępu. Wygląda nawet fajnie :)

7. Przegrody w szufladach

Dzisiaj bardzo modne są szerokie szuflady. Są wygodne, ale mają mały minus. Jeśli nie są dobrze zorganizowane szybko robi się w nich bałagan. Dorobienie sobie przegródek ułatwia zapanowanie nad nim. Powyżej jeden z przykładów ich zastosowania.

8. Niewykorzystane powierzchnie

Gdy masz mała kuchnię staraj się wykorzystać wszystkie powierzchnie. Np. takie wieszaki jak na ręczniki idealnie sprawdzą się w kuchni. Możesz na nich powiesić np. patelnie. Jest też tego plus, mobilizuje nas to do tego by utrzymać je w czystości skoro wiszą na wierzchu :)

9. Drążki rozporowe

Drążki rozporowe świetnie sprawdzają się do organizacji kuchennych szafek. Są one bardzo praktyczne bo nie niszczą mebli i nie montujesz ich na stałe. Gdy znajdziesz lepszy pomysł możesz je zdemontować i wykorzystać inaczej.

10. Podstawka na mydło i płyn do mycia naczyń

Prosty gadżet do wykonania i bardzo przydatny. Dzięki temu woda z gąbki nie kapie na blat tylko na podstawkę, którą szybko i łatwo wyczyścisz. Zobacz jak ją zrobić tutaj.

Podobne artykuły