20 lutego 2017

10 fajnych pomysłów DIY, które pomogą Ci lepiej zorganizować kuchnię

Zebraliśmy dla Was 10 pomysłów DIY, które są bardzo proste, ale zarazem pozwalają lepiej zorganizować sobie kuchnię. Dobrze zorganizowana kuchnia to podstawa w zadowoleniu z jej korzystania :)

1. Wieszak na patelnie

Bardzo prosty w realizacji pomysł. Wystarczą haki wkręcone w dolną część półki aby zrobić bardzo praktyczne wieszaki na patelnie. Łatwiej po nie sięgać i zajmują mniej miejsca gdy nie leżą jedna na drugiej.

2. Organizer na pokrywki

Bardzo prosty pomysł do wykonania, którego wystarczą zwykłe haczyki samoprzylepne :) Dzięki temu nie niszczymy też drzwiczek szafki.

3. Kosze w głębokich szafkach

Ten pomysł jest bardzo fajny bo nie wymaga żadnej ingerencji i można je zaadaptować natychmiast. Dzięki pojemnikom z łatwością sięgniesz do najdalszych zakątków szafki i wszystko masz zorganizowane i podpisane.

4. Płyta perforowana w spiżarni

Taka płyta jest bardzo praktyczna bo dzięki dużej ilości otworów haczyki możesz umieścić w dogodnych dla siebie miejscach i zorganizować ją tak jak Ci to najbardziej pasuje. Tutaj akurat wiszą patelnie, ale ty możesz zrobić to inaczej ;)

5. Listwa magnetyczna

Listwa magnetyczna nie jest droga, ale dość brzydko wygląda. Tutaj została ukryta pod kawałkiem drewna i to już wygląda ekstra. Jednym z zastosowań jej jest przechowywanie noży. Dzięki temu nie zajmują miejsca w szufladzie albo stojaku na meblach. Masz do nich również łatwy dostęp.

6. Drabina nad blatem

Świetny dodatek. Powieś ją nad blatem i powieś na niej garnki, patelnie czy inne rzeczy, do których potrzebujesz szybkiego dostępu. Wygląda nawet fajnie :)

7. Przegrody w szufladach

Dzisiaj bardzo modne są szerokie szuflady. Są wygodne, ale mają mały minus. Jeśli nie są dobrze zorganizowane szybko robi się w nich bałagan. Dorobienie sobie przegródek ułatwia zapanowanie nad nim. Powyżej jeden z przykładów ich zastosowania.

8. Niewykorzystane powierzchnie

Gdy masz mała kuchnię staraj się wykorzystać wszystkie powierzchnie. Np. takie wieszaki jak na ręczniki idealnie sprawdzą się w kuchni. Możesz na nich powiesić np. patelnie. Jest też tego plus, mobilizuje nas to do tego by utrzymać je w czystości skoro wiszą na wierzchu :)

9. Drążki rozporowe

Drążki rozporowe świetnie sprawdzają się do organizacji kuchennych szafek. Są one bardzo praktyczne bo nie niszczą mebli i nie montujesz ich na stałe. Gdy znajdziesz lepszy pomysł możesz je zdemontować i wykorzystać inaczej.

10. Podstawka na mydło i płyn do mycia naczyń

Prosty gadżet do wykonania i bardzo przydatny. Dzięki temu woda z gąbki nie kapie na blat tylko na podstawkę, którą szybko i łatwo wyczyścisz. Zobacz jak ją zrobić tutaj.