10 domowych roślin, które nie potrzebują wiele światła

To, że nie masz w domu wiele światła nie oznacza, że nie możesz mieć pięknych roślin. Czasami po prostu wynika to z budowy naszego domu, a czasami nie lubimy wpuszczać zbyt dużo promieni słonecznych do środka. W takim wypadku te rośliny będą dla Ciebie najlepsze :)

1. Roślina węża

Jest prostą w uprawie rośliną doniczkową i charakterystycznym wyglądzie. Roślina ta nie wymaga mocnego nasłonecznienia. Podlewać również nie trzeba zbyt często, pomiędzy podlewaniami ziemia może lekko przyschnąć.

2. Zielistka czubiasta

Ładna roślina, która lubi gdy trzymamy ją z dala od bezpośrednich źródeł światła słonecznego. Bardzo łatwo się rozmnaża. Dlatego kupując jedną możesz w niedługim czasie mieć w nich całe mieszkanie, a przy okazji obdarować nią bliskich.

3. Monstera dziurawa

Roślina, która wygląda bardzo pompatycznie. Ma ogromne liście, które dodają jej niesamowitego uroku. Do tego oryginalny charakter na pewno odmieni Wasze wnętrze. Monstera nie lubi mocnego słońca, woli wygrzewać się w delikatnym świetle słonecznym. Dlatego może stać głębiej w pokoju.

4. Skrzydłokwiat

Jedna z roślin doniczkowych, które ma piękne kwiaty, a do tego nie wymaga słońca. Roślina ta lubi cień i światło pośrednie. Może nawet rosnąc w pokoju, w którym nie ma okna.

5. Aspidistra wyniosła

fot. By KENPEI – KENPEI’s photo, CC BY-SA 3.0, Link

Roślina ta nie potrzebuje silnego światłą słonecznego i nie będzie miała nic przeciwko aby ustawić ją w cieniu. Jeśli wystawisz ją na bezpośrednie słońce mogłoby to nawet spalić jej liście!

6. Szczęśliwy bambus

Znany chyba większości. Naprawdę trzeba się postarać aby zabić tę roślinę. Jedyne czego potrzebuje to wody i to nawet gdy o niej zapomnisz, bambus wytrzyma nawet kilka miesięcy bez niej.

7. Paprocie

Paprotki radzą sobie w cieniu i bardzo dobrze czują się również w doniczce.

8. Chinese evergreen

Chińska wiecznie zielona roślina to kwiat, który lubi nawet ciemne zakamarki. Rodzina ta ma wiele gatunków, ale im ciemniejsze liście i łodygi tym mniej światła roślina potrzebuje.

9. Epipremnum złociste

To roślina, która lubi umiarkowane światło. Nie należy wystawiać jej na bezpośrednie słońce. Ale też nie powinna żyć w pokoju bez okien.

10. Filodendron

Prosta w uprawie domowa roślina, która świetnie sprawdzi się dla osób początkujących. Wybacza nam nawet chwilową amnezję w podlewaniu.