Zobacz ten filmik, a już nigdy nie pozostawisz niemowlaka przykrytego kocykiem w łóżeczku

Kategoria: Parenting
Tagi: brak tagów
Data publikacji: 2023-01-16

Małe dziecko śpiące pod kocykiem, to bardzo duże ryzyko. Przedstawia to film opublikowany przez jednego z użytkowników na Instagramie. Na szczęście rodzic w porę pojawił się i uwolnił dziecko. Nie wiadomo jednak, co by się stało, gdyby nie zjawił się przy łóżeczku.

Kocyk może udusić dziecko

Kocyk może zablokować dziecku możliwość oddychania oraz ruchu. Wystarczy, że owinie się w niego podczas snu. Doskonale widać to na wideo poniżej. Dziecko założyło sobie kocyk na główkę, a następnie próbowało się z niego uwolnić. Jednocześnie coraz bardziej się w niego zawijało.

Co zamiast kocyka?

Dużo bezpieczniejszym wyjściem w takiej sytuacji są śpiworki. Dobrze, gdy na dole mają zamek błyskawiczny, wtedy nawet bez budzenia dziecka można je przewinąć podczas snu. W śpiworku dziecko będzie bezpieczne. Nie odkryje się i nie zmarznie, ani nie zarzuci go sobie na głowę.

Dobrym wyjściem są również rożki, w które zawinąć można dzieci. Dla najmniejszych niemowląt zaleca się natomiast otulacze. Musimy wybrać coś, co będzie pasowało nam najbardziej, a jednocześnie zapewni dziecku ciepło i bezpieczeństwo. Zdecydowanie, jak widzimy na wideo, lepiej jest zrezygnować w przypadku takich maluchów z kocyków i kołderek.

Podobne artykuły