Zmniejsz zmarszczki dzięki temu jednemu przepisowi

Uroda Data publikacji: 18 listopada 2017

Jak zmniejszyć widoczność zmarszczek? Wykorzystamy miód, który pochodzi z natury i jest składnikiem wielu środków na zmarszczki. Jest bowiem bogatym źródłem antyoksydantów, aminokwasów i witamin. Dzięki temu jest naszym największym sprzymierzeńcem w walce o idealną cerę.

Miód na zmarszczki

Dlaczego akurat miód? Na pewno chcecie wiedzieć dlaczego ten składnik pomoże Ci uporać się ze zmarszczkami i zmniejszyć ich widoczność.

Dobrze również wiecie, że miód wykorzystywany jest w wielu kosmetykach. Ma on świetne działanie na naszą cerę i to nie tylko jako kosmetyk, ale również spożywany pomaga o nią dbać. Z jednej strony dzieje się tak dlatego, że miód pomaga w odpowiednim nawilżeniu skóry, ale zawiera też przeciwutleniacze, które hamują działanie wolnych rodników, a tym samym proces starzenia się skóry.

Dodatkowo miód ma właściwości przeciwzapalne czyli sprzyja leczeniom stanów zapalnych skóry oraz zapobiega ich występowaniom. Ryboflawina i niacyna, które znajdziemy w jego składzie przyczyniają się natomiast do szybszej regeneracji skóry.

To wszystko sprawia, że skóra zaczyna znów być sprężysta, dobrze nawilżona i odżywiona. To sprawia, że zmarszczki są łagodniejsze, a stosowanie miodu profilaktycznie opóźnia ich występowanie. Dlatego przepis, który podamy jest tak naprawdę świetny dla kobiet w każdym wieku, które chcą dbać o swoją cerę w naturalny sposób.

Jest wiele przepisów na maseczki z wykorzystaniem miodu, jednak chciałam aby był on dla Was jak najprostszy do wykonania i nie wymagał kupowania wymyślnych składników.  Z doświadczenia wiem, że gdy przepis jest zbyt skomplikowany lub zawiera coś czego w domu nie mam to po prostu o nim zapominam. Ten przepis natomiast będziecie mogły zastosować od razu bo podejrzewam, że składniki macie już w domu – przynajmniej większość. Dlatego zachęcam Was aby po przeczytaniu go zrobić sobie pół godziny dla siebie :)

Maseczka na zmarszczki

  • 3 łyżki miodu
  • 6 łyżek mleka

Przygotowanie i stosowanie

  • Oba składniki łączymy ze sobą dobrze mieszając.
  • Maseczkę nakładamy na wszystkie miejsca gdzie występują bądź mogą występować zmarszczki np. twarz, szyja, dekolt
  • Maseczkę pozostawiamy na skórze przez 30 minut po czym zmywamy
  • Tak naprawdę możecie ją powtarzać tak często ja chcecie. Warto to jednak zrobić 2-3 razy w tygodniu

Podobne artykuły