Czy wiesz, jakie buty sportowe są teraz modne?

Moda Data publikacji: 2019-11-21

Uprawianie sportu stało się dzisiaj wręcz swego rodzaju modą i bardzo dobrze. Przyczynia się to do poprawy naszego zdrowia i kondycji. Dla wielu to również droga do zdobycia wymarzonej sylwetki. Jednym z ważniejszych elementów ubioru podczas uprawiania sportu są buty sportowe. Bieganie, chodzenie, jazda na rowerze i wiele innych aktywności wymagają po prostu wygodnego obuwia. Dzięki temu nasze stopy się mniej męczą, jest nam po prostu wygodniej i sport sprawia nam przyjemność, a nie staje się powodem bolesnych odcisków na nogach.

Jakie buty sportowe są teraz modne?

Kupując buty nie tylko zwracamy uwagę na ich wygląd, ale również chcielibyśmy aby były modne. Oczywiście przekłada się to też na cenę, ale nie musimy jeszcze rezygnować z upatrzonego modelu. Warto w pierwszej kolejności zerknąć na kody rabatowe. Ja osobiście noszę buty marki New Balance i wykorzystuję je nie tylko podczas sportu, ale również w codziennym życiu. Jest to bowiem jeden z najwygodniejszych rodzajów obuwia i sprawdza się nie tylko na spacer czy bieganie, ale również na zakupy, wyjście do parku czy zabawę z dziećmi na podwórku. Dlatego jeśli chcielibyście sprawdzić czy można zaoszczędzić sprawdźcie New Balance kod rabatowy.

Jeśli chodzi o modę to w tym sezonie najmodniejsze są buty rodzaju sneakers. Snekarsy to buty sportowe, ale projektowane z myślą o codziennym użytkowaniu. Dlatego sprawdzą się one na co dzień, ale również w przypadku hobbystycznego uprawnia sportów różnego rodzaju. Jeśli jednak chcecie skupić się na konkretnej dyscyplinie, warto zakupić buty do niej przystosowane np. buty do biegania.

Jak wybrać buty sportowe?

Zanim kupisz buty New Balance polecam Ci zajrzeć do jednego ze sklepów i je przymierzyć. Są one wykonywane w różnych szerokościach, a i rozmiarówka posiada połówki. Mi na przykład pasują najbardziej buty 39.5 chociaż w przypadku innych marek kupuję 39. Oczywiście jeśli nie traficie z rozmiarem buty możecie bez problemu zwrócić i zamówić kolejne przez Internet.

Następnie określ swój budżet, ale tak jak wspominałam – rozejrzyj się za kodami rabatowymi. Może się okazać, że możesz szukać wśród droższych modeli bo dzięki kodowi okaże się, że mieszczą się one w Twoim budżecie. Następnie określ jaki typ obuwia Cię interesuje. Czy mają to być buty uniwersalne takie jak sneakersy, czy przystosowane do danej dyscypliny. Również na zimę kupisz buty sportowe, dlatego warto wziąć pod uwagę porę roku.

Pamiętaj, że w sklepie internetowym znajdziesz tabelę rozmiarów. Dlatego przygotuj sobie kartkę papieru, przyłóż do niej stopę i zaznacz najdalej wysunięte punkty (pięta i duży palec), a następnie zmierz w ten sposób długość stopy. Dzięki temu będziesz wiedzieć jakiej długości wkładkę potrzebujesz. Sprawdź jedną i drugą stopę, czasami jedna może być dłuższa więc kupujemy buty właśnie pod tę dłuższą.

Czy warto zainwestować w droższe buty sportowe? Moim zdaniem tak. Posłużą Ci one latami, a ja po prostu je też piorę w pralce. Nie wiem czy producent na to pozwala, ale nigdy nic im się nie stało. Kiedyś kupowałam buty tego typu w niższym budżecie i po sezonie nadawały się do wyrzucenia. Jakość jednak kosztuje, a jak mawiał mój dziadek – nie stać mnie na kupowanie tanich rzeczy.

Podobne artykuły