Jak zbudować grill w ogrodzie z cegły klinkierowej

DIY Data publikacji: 03 września 2017

Jest to jeden z najlepszych poradników na temat budowy grilla z cegły klinkierowej jaki widzieliśmy. Bardzo dobrze opracowany materiał, wszystkie czynności są pokazane krok po kroku oraz wytłumaczone. Po prostu szkoda byłoby się z Wami nim nie podzielić.

Jeśli do tej pory widzieliście inne poradniki i uważaliście, że to jednak zadanie zbyt trudne dla Was to koniecznie zobaczcie ten. Jesteśmy pewni, że z jego pomocą uda Wam się postawić wymarzony grill w ogrodzie. Autor w bardzo dobry sposób skonstruował poradnik i wytłumaczył w nim dlaczego musimy wykonać poszczególne elementy i jak to zrobić. Dzięki temu poradnik jest łatwo przyswajalny nawet dla osób, które mają mało do czynienia z pracami ręcznymi. Myślę, że wykonując czynności krok po kroku będziecie dokładnie wiedzieli jak zbudować grill w ogrodzie.

Budowa grilla  krok po kroku

Autorem poradnika jest Mario Budowlaniec. Obejrzeliśmy go dokładnie od deski do deski i wyłoniliśmy kilka rozdziałów (etapów), z których będzie składała się praca. Aby ułatwić Wam powrót do nich w trakcie wykonywania poradnika (budowa potrwa pewnie kilka dni) stworzyliśmy dla Was ich listę.

 1. Wylanie fundamentu – 0:01
 2. Rozrysowanie podstawy – 1:05
 3. Wymurowanie podstawy – 1:40
 4. Szablon paleniska – 4:00
 5. Zbrojenie pod palenisko – 4:40
 6. Wymurowanie paleniska – 5:10
 7. Oparcie pod ruszt – 6:00
 8. Nadproża w części paleniskowej – 6:30
 9. Daszek – 7:30
 10. Otynkowanie paleniska  w środku – 7:40
 11. Dalej daszek – 7:50
 12. Fugowanie – 9:40
 13. Wykończenie – 10:00

Myślę, że wraz z tym filmikiem wybudowanie grilla nie będzie już tak trudnym wyzwaniem. Cały przebieg pracy możecie zobaczyć na wideo poniżej. Film trwa 11 minut, ale jest bardzo dobrze zmontowany i ciekawy więc ogląda się szybko. Zapraszamy :)

Poradnik wideo

Podobne artykuły