Z wygody w ekstrawaganckim stylu

Mój dom Data publikacji: 27 października 2022
House isolated in the field

Platforma samochodowa to nietypowe wyposażenie domu. Bezwzględnie nie w każdym projekcie domu planowany jest montaż dźwigu towarowego, co nie znaczy że takiego projektu wykonać nie można i nie są takie projekty realizowane. Inne, ekstrawaganckie, czasem z pozoru dziwne budowle majętnych osób wcale nie muszą być niefunkcjonalne. Przykładem gwarantowanego komfortu na wysokim poziomie jest dźwig towarowy, samochodowy umożliwiający wprowadzenie auta do mieszkania.

Z rozmachem

Budowa domu co do zasady powinna zaspokajać podstawowe potrzeby bytowe, jednak to absolutne minimum, ponadto może również zapewnić komfort, spełnienie marzeń, wyróżnienie się z okolicznych domów, oddanie konkretnemu stylowi architektonicznemu czy też wkomponowanie w otoczenie, przyrodę itd. w zależności od budżetu wyposażenie domu może być różnorodne, luksusowe, ekstrawaganckie. Do mało popularnych rozwiązań należy platforma samochodowa do domu, która bez wątpienia przyciąga uwagę osób postronnych. Jej funkcjonalizm w przypadku rezydencji z duża posiadąłoscia jest niewielka, to bardziej kaprys właściciela, jednak sam w sobie dźwig towarowy w domu nie jest rozwiązaniem zbytecznym, wręcz przeciwnie. Technicznie dźwigi towarowe jak winda samochodowa mogą przetransportować w pionie każdy pojazd, bez względu na jego ciężar.

Przeciętnemu kowalskiemu wyposażenie domu w platformę samochodową być może by do głowy nie przyszlo, tymczasem wsrod architektów ten pomysł nie jest oryginalny. Przybywa wciąż osób inwestujących w tego typu rozwiązanie z roznych powodow. W przypadku apartamentowców, w dużych miastach, metropoliach wymusza to rozwiązanie przestrzeń. Czasem warunki ukształtowania terenu powodują, że platforma samochodowa to idealne rozwiązanie, zwłaszcza w górach, na klifach itd. podjazd do domu nie zawsze jest banalnie łatwy, rozważenie platformy transportowej dla samochodu to propozycja warta zainteresowania.

Praktyczne cechy platformy

Wbrew pozorom platforma samochodowa do domu to nie tylko przejaw snobizmy, przepychu i nonszalacji ale również rozwiązanie użytkowe o wielu atutach. Przede wszystkim nie musi służyć jedynie do transportu samochodu ale również innych ciężarów, sporej masy na wyższe kondygnacje. Po drugie pozwala wykorzystać przestrzeń w pionie. Dzięki platformie możliwe jest wybudowanie piętrowego garażu na kilka samochodów. Co więcej urządzenie dźwigowe jest trwałe, niezawodne, warte inwestycji. Niestety platforma samochodowa to spory wydatek. Wielu inwestorom nie sprawi to kłopotu, niemniej rozważając montaż dźwigu tego typu w swoim domu warto przeanalizować koszty.

Dla miłośników motoryzacji i nie tylko

Rzadko ktoś chciałby parkować samochód w jadalni czy salonie, zwłaszcza gdy chodzi o samochód w ciągłym użytku, który nie zawsze jest czysty, pachnący itp. Jednak jeśli chodzi o samochody kolekcjonerskie, zabytkowe, samochody używane sporadycznie, to i owszem mogą tego typu pojazdy stanowić ozdobę wystroju mieszkania fana motoryzacji, być elementem stylizacji domu.

Dostawcy wind towarowych

Na rynku dostępnych jest szereg firm specjalizujących się w dostarczaniu urządzeń dźwigowych mniej i bardziej typowych. jedną z takich firm jest Global -lift posiadająca w swojej ofercie szeroki wachlarz produktów nie tylko dla przedsiębiorców, ale również odbiorców prywatnych chcących wyposażyć swój garaż, dom w platformę samochodową, towarową. atutem Global Lift jest kompleksowa obsługa począwszy od doradztwa optymalnego rozwiązania odpowiadającego potrzebom użytkownika przez wykonanie projektu, dostarczenie dźwigu, jego montaż i późniejszy serwis.

Podobne artykuły