Jak odmłodzić szyję?

Uroda Data publikacji: 27 lutego 2017

Podczas większości zabiegów odmładzających skupiamy się na twarzy. Zapominamy często o szyi, która potrafi zdradzać nasz wiek. Dlatego nie warto dłużej jej ignorować!

Skóra na szyi wraz z wiekiem staje się pomarszczona, cienka i luźna. Tak jak skórę w innych partiach ciała można ujędrnić i wygładzić, tak samo jest ze skórą na szyi. Zadbaj o nią wykorzystując naturalne metody, a odmłodzisz ją o parę lat.

Witamina C

Witamina C jest znanym źródłem przeciwutleniaczy. Możesz ją zażywać w kapsułkach lub spożywając pokarmy, które ją zawierają. Dzięki temu zwiększysz efekt swoich działań i będzie on lepiej widoczny. Przeciwutleniacze hamują działanie wolnych rodników, które odpowiadają m.in. za procesy starzenia się skóry.

Unikaj słońca

Skóra na szyi jest bardzo wrażliwa na promienie UV, dlatego powinnaś jak najmniej wystawiać ją na bezpośredni kontakt słońca. Teraz będzie go coraz więcej więc zaopatrz się w kremy z filtrem i stosuj je nie tylko wtedy gdy latem wychodzisz na plażę. Krem SPF co najmniej 30 powinien w zupełności wystarczyć.

Kolagen

Kolagen jest częścią tkanki łącznej w skórze i pomaga zachować jej jędrność, gęstość i odnawia komórki skóry. Jest on niezwykle istotny dla młodego wyglądu twojej skóry. Możesz kupić żele kolagenowe, które możesz nakładać bezpośrednio na skórę. Pamiętaj, że kolagen musimy być nakładany zawsze na świeżo umytą i jeszcze lekko wilgotną skórę. Delikatnie go wklepujemy i po paru minutach sam się wchłonie. Nakładaj go codziennie dwa razy, a do tego spożywaj wcześniej wspominaną witaminę C i efekt naprawdę będzie zaskakujący. Witamina C to podstawa dobrej kuracji kolagenem :)

Kwasy omega-3 i omega-6

Wzbogać swoją dietę w pokarmy będące źródłem kwasów tłuszczowych omega-3 i omega-6. Są to ryby takie jak łosoś czy sardynki. Do tego awokado, szpinak, siemię lniane i pestki dyni. Warto jeść je zwłaszcza przed snem. Dlaczego? Kwasy te odpowiedzialne są za wytwarzanie włókien kolagenowych, które odbudowują naszą skórę.

Źródło artykułu: http://valentinbosioc.com/simple-ways-make-neck-look-younger-just-amazing/

Podobne artykuły