Woda z mąką ziemniaczaną do mycia okien — sprawdź ten trik

Porady Data publikacji: 26 sierpnia 2023

Szukasz ekologicznych środków czystości, które mogą zastąpić te, z których korzystałaś do tej pory? Jednym z mniej znanych, ale niezwykle skutecznych sposobów na osiągnięcie krystalicznie czystych okien jest użycie mąki ziemniaczanej. Tak, to nie pomyłka!

Mąka ziemniaczana jest naturalnym środkiem czyszczącym. Ma ona pewne właściwości, które sprawiają, że pomaga nam ona w czyszczeniu powierzchni różnego typu, a także z szyb w naszych oknach.

Pochłania ona tłuszcz, dlatego świetnie radzi sobie z tłustymi plamami i smugami na oknach. Do tego ma łagodne właściwości ścierające, dzięki temu pomoże usunąć trudniejszy brud, ale bez obawy o zarysowanie szyb.

Jej zaletą jest to, że jest całkowicie naturalna. Nie zawiera żadnych szkodliwych dla naszego zdrowia substancji, które też mogłyby przedostać się do środowiska wraz z wodą po myciu okien. Do tego jest tania i w połączeniu z wodą sprawia, że zyskujemy bardzo ekonomiczny środek czystości.

Jak użyć mąki ziemniaczanej do mycia okien?

Zacznijmy od przygotowania roztworu. Na pół litra ciepłej wody dodajemy jedną łyżkę mąki ziemniaczanej, a następnie przelewamy całość do butelki z atomizerem. Dobrze wstrząśnij, aby wymieszać zawartość.

Teraz możesz umyć okno za pomocą swojego nowego środka. Po umyciu okna, osusz je papierowymi ręcznikami, a następnie wypoleruj suchą ściereczką do połysku.

Podobne artykuły