Czy wiesz do czego służy ten rowek w kubkach z Ikei?

Lifestyle Data publikacji: 14 marca 2017 / Aktualizacja: 2017-03-15

Jeśli posiadacie kubki z Ikei to pewnie zauważyliście na nich taki mały rowek. Ikea znana jest ze swoich nietuzinkowych pomysłów, ale co kryje się akurat za tym?

W Internecie znajdziemy wiele teorii na temat tego, dlaczego kubki z Ikei mają dziwne rowki na spodzie. Nie tylko ten model takie ma, ale inne również. Mam w domu dwa różne zestawy kubków z Ikei i oba posiadają takie perforacje.

Jedni mówią, że to sposób na to by kubek dłużej trzymał ciepło. To jednak nie jest prawdą bo za to odpowiada grubość i skład masy ceramicznej. Niektórzy pisali, że rowek zwiększa przyczepność dna kubka do stołu, ale to też jest bardzo chybiona teoria.

Rozwiązanie jest dużo prostsze niż nam się wydaje. Jak sam znaczek na dnie kubka wskazuje, można go myć w zmywarce. Projektanci z Ikei są na tyle sprytni, że postanowili stworzyć rowek, który będzie odprowadzał wodę aby nie zbierała się w tym miejscu, gdy ten leży w zmywarce przewrócony do góry dnem. Prawda, że sprytne? To tylko świadczy o tym jak Ikea myśli nawet o najmniejszych szczegółach :)

Podobne artykuły