Większość z nas pierze biustonosze zbyt rzadko. Jak często to robić?

Moda Data publikacji: 28 maja 2020

Jak często pierzesz biustonosz? Czy raz lub dwa razy w miesiącu wystarczy? Niestety nie. Większość z nas pierze je zbyt rzadko.

Jak często prać biustonosze?

Powinniśmy prać je maksymalnie po 5-6 założeniach. Oznacza to, że powinny być prane minimum raz w tygodniu.

Jak prać biustonosze?

Pojawia się więc pytanie, jak prać biustonosze aby po tak częstym praniu nie zniszczyły się i posłużyły nam jak najdłużej. Najlepiej jest to robić ręcznie, albo stosować specjalne kule do prania biustonoszy, które chronią je przed zdeformowaniem. Jeśli jednak ich nie mamy, robimy to ręcznie. Tylko tak uda nam się zachować je w jak najlepszym stanie przez długi czas. Ewentualnie możemy też skorzystać z przeznaczonych do tego siatek.

Pamiętaj, że biustonosze nie lubią mocnych detergentów, dlatego używamy delikatnych środków piorących. Nie mogą one również posiadać właściwości zmiękczających. Dlatego świetnie nadaje się do tego po prostu szare mydło, które używały jeszcze nasze babcie.

Biustonoszy nie należy prać też w wysokiej temperaturze wody. Powinna ona wynosić maksymalnie 40 stopni Celsjusza. Po praniu nie należy ich skręcać i zgniatać. Delikatnie odsączamy z nich nadmiar wody wkładając pięść w miseczkę biustonosza i dociskając z drugiej strony wodą. Następnie biustonosz odstawiamy do ocieknięcia i wysuszenia.

Nie należy suszyć biustonoszy w suszarce bębnowej lub na kaloryferze. Temperatura może im zaszkodzić. Biustonosz powinien leżeć lub wisieć na mostku łączących miseczki biustonosza. Jeśli powiesimy go w inny sposób, możemy go rozciągnąć co później sprawi, że będzie pasował.

Podobne artykuły