Uważajcie na SMSy o takiej treści od „PGE”. To oszustwo!

Lifestyle Data publikacji: 04 sierpnia 2021

Co jakiś czas oszuści próbują wykorzystać naszą nieuwagę i łatwowierność by oczyścić nasze konta bankowe z ostatniej złotówki. Oszustwa tego typu pojawiają się regularnie i dzisiaj również do nas trafiła wiadomość, która jest jawną próbą oszustwa.

Oszustwo przez telefon

Wiadomość tego typu ma wywołać w nas strach i zmusić do działania. Z SMS-a dowiadujemy się, że na jutro zaplanowano odłączenie energii elektrycznej z powodu zaległości w opłatach. Pomijamy już nawet fakt, że nie należymy do PGE – po prostu nie udało im się trafić.

Mamy więc presję czasu. Jednocześnie suma nie jest wysoka. Dlatego najlepiej byłoby uregulować ją od razu u mieć spokój – na to liczą oszuści. Podają jednocześnie link, który jak się przyjrzymy nie kieruje do prawdziwej strony PGE. Właściwa domena dla PGE Polska Grupa Energetyczna to gkpge.pl, a nie pge.digital. Oszuści po prostu zarejestrowali domenę, która zawiera w nazwie nazwę instytucji, aby w ten sposób ją uwiarygodnić.

PGE nie jest nadawcą tej wiadomości. To próba oszustwa i pozyskania od nas wrażliwych danych dających dostęp do naszych środków finansowych. W ten sposób możemy stać się ofiarami oszustwa i stracić swoje oszczędności.

Pamiętajcie więc o tym, aby zawsze być czujnym. Nie klikać w linki znajdujące się w wiadomościach, a salda rachunków sprawdzać wchodząc bezpośrednio na stronę operatora do eBOK. Oszustwo jest tak spreparowane, aby odesłać nas na stronę, która wygląda jak prawdziwa strona płatności. Jest jednak sfałszowana.

Podobne artykuły