Jak usunąć ślady antyperspirantu z odzieży?

Porady Data publikacji: 21 września 2017

Antyperspirant to świetny wynalazek, używamy go praktycznie codziennie. Niestety potrafi pozostawić na ubraniu brzydkie białe plamy, które następnie nie schodzą nawet podczas prania odzieży. Dzisiaj podpowiemy Wam jak walczyć z plamami po antyperspirancie, a nie jest to wcale trudne i tych plam naprawdę można się pozbyć.

Sposób na plamy po antyperspirancie

1. Sól

Ta metoda pomoże nawet ze starymi plamami, które na tkaninie znajdują się już od wielu prań. Jest bezpieczny zarówno dla białych jak i kolorowych tkanin. To co musimy zrobić to wziąć sól, a następnie zwilżyć ją wodą i taką pastę wetrzeć w poplamione miejsce na koszulce. Pozostawiamy sól na noc i jeszcze raz wmasowujemy świeża zwilżoną sól i wkładamy koszulkę do prania.

2. Ocet

Kolejnym ze sposobów jest wykorzystanie octu, który swoją drogą ogólnie jest dobrym odplamiaczem. Przygotuj miskę ciepłej wody. Plamę spryskaj octem, włóż ubranie na noc do moczenia się do ciepłej wody i rano upierz je tak jak zawsze. Przed wrzuceniem koszulki do prania możecie jeszcze raz spryskać plamę octem.

3. Sok z cytryny

Skutecznym domowym sposobem na usunięcie plam z antyperspirantu jest również sok z cytryny. Przetnij cytrynę na pół i wetrzyj połówkę cytryny w plamę. Po 10 minutach wypierz ręcznie plamę w ciepłej wodzie lub wrzuć ubranie do pralki.

4. Płyn do mycia naczyń

Jeśli sól nie pomogła, a nie masz octu czy cytryny to na pewno masz płyn do mycia naczyń. Może on poradzić sobie z naprawdę upartymi plamami w tym również z plamami z dezodorantu. Aby go wykorzystać do usunięcia plamy wystarczy wetrzeć trochę płynu w plamę, zanurzyć w wodzie i pozostawić na 30 minut. Następnie spłukujemy ubranie aby zobaczyć efekty.

5. Wódka

Wódka naprawdę świetnie sprawdza się do usuwania białych plam z ciemnych ubrań. Aby usunąć plamę w ten spośób wystarczy trochę wódki wylać na plamę i poczekać kilka minut. Efekt powinien być widoczny bardzo szybko, ale uważaj aby nie przetrzymywać wódki zbyt długo na ubraniu i od razu je upierz w pralce.

6. Amoniak

Jeśli nie wiecie gdzie kupić amoniak w płynie to dowiecie się tutaj. Gdy już go macie możecie za jego pomocą usunąć plamy z antyperspirantu. Amoniak rozcieńcz z wodą w proporcjach 50 do 50. Następnie zanurz w nim wacik i nanieś na plamę. Pozostaw na kilka minut i dobrze spłucz.

Podobne artykuły