UOKiK przetestował tabletki do zmywarek i orzekł, która jest najlepsza

Kuchnia Data publikacji: 17 listopada 2020

Zastanawiacie się, które tabletki do zmywarki najlepiej czyszczą naczynia i najbardziej się opłacają? UOKIK postanowił to sprawdzić i prześwietlił popularne na rynku tabletki do zmywarek. Wykonał 60 testów, uzyskał 750 wyników i sprawdził, które tabletki poradzą sobie z usunięciem przypalonego mleka, zaschniętej owsianki, z osadami po kawie i herbacie.

Które tabletki do zmywarki są najlepsze

UOKiK wziął pod lupę 10 popularnych marek tabletek do zmywarek. Wszystkie przetestowane przez UOKiK tabletki mają Formułę „all in one”, oznacza to, że łączą w sobie funkcje myjące, ale też np. nabłyszczające czy zmiękczające wodę.

Badaniu poddano skuteczność mycia, rozpuszczalność tabletki, połysk i obecność smug, a także liczbę tabletek w opakowaniu i masę netto (zgodność z informacją na opakowaniu).

Tabletki Finish najlepiej czyszczą

Najlepsze podczas testów okazały się tabletki Finish – najskuteczniej usuwały zabrudzenia, nawet te trzydniowe ze 100% skutecznością. Równie dobre okazały się też tabletki Flip i W5. Najgorzej czyściły tabletki Kraft.

Wszystkie tabletki dobrze się rozpuszczają, nie pozostawiały smug, a naczynia były błyszczące po wyjęciu ze zmywarki. W przypadku tabletek Ludwik okazało się, że zapakowano ich mniej, a w przypadku Brilly, Sunlight było ich więcej niż na etykiecie.

Z testu wynika natomiast, że jeśli zależy nam na jak najlepszym myciu naczyń powinniśmy postawić na tabletki marki Finish, Flip lub W5.

Fot. UOKIK Testuje Tabletki do zmywarki – wyniki testu

Źródło artykułu: https://www.uokik.gov.pl/aktualnosci.php?news_id=16952

Podobne artykuły