Ten użyteczny gadżet do kuchni zrobisz ze zwykłej plastikowej butelki!

Kategoria: DIY
Tagi: brak tagów
Data publikacji: 2021-06-26

Zwykła plastikowa butelka po wodzie mineralnej może stać się bardzo przydatnym gadżetem w Twojej kuchni. Pomoże Ci podczas przechowywania suchych produktów. Organizer tego typu sprawdzi się w przypadku mąki, cukru, różnego rodzaju kasz oraz innych sypkich produktów.

Organizer z plastikowej butelki

Przygotuj plastikową butelkę, a następnie przetnij ją w miejscu, w którym rozszerza się ona za szyjką. Potrzebna jest nam tylko górna część wraz z nakrętką. Im większy otwór butelce, tym organizer tak naprawdę będzie wygodniejszy w użytku.

Następnie odkręcamy nakrętkę i przez dół wcześniej odciętej szyjki przekładamy opakowanie produktu, który chcemy w ten sposób zabezpieczyć. Wywijamy je na boki, tak by następnie móc nakręcić na nim nakrętkę.

Następnie zakręcamy nakrętkę i gotowe. Teraz wystarczy odkręcić nakrętkę, gdy będziemy chcieli użyć organizera i przesypać trochę produktu do miseczki. Po użyciu zakręcamy ją ponownie i produkt jest zabezpieczony.

Zaletą tego rozwiązania jest to, że jest ono tanie i praktyczne. Wykorzystujemy butelki, które zwykle wyrzucamy do pojemników na segregację odpadów. Zawsze, gdy zabraknie nam organizerów wystarczy zrobić nowe z butelek po napojach, które kupujemy.

Podobne artykuły