Telewizor na miarę XXI wieku – jaki telewizor do salonu wybrać?

Wnętrza Data publikacji: 14 października 2019

Wydawać by się mogło, że wspólne, rodzinne popołudnia na kanapie przed telewizorem, to już odległa przeszłość. W końcu dzisiaj szaloną popularnością cieszą się aktywne formy wypoczynku. Jednak z drugiej strony nie można zapominać, że dzisiejsza oferta telewizyjna to już zupełnie coś innego, niż jeszcze kilka lat temu. Telewizor podłączony do internetu, na którym możesz oglądać najlepsze produkcje Netflixa i HBO – czemu nie? Podpowiadamy, na co zwrócić uwagę, by wybrać ten najlepszy!

Matryca

Wybierając telewizor dużą uwagę zwróć na to, jaki rodzaj matrycy posiada wybrany przez Ciebie model. Jeśli nie nadal nie wiesz, jaki rodzaj najlepiej sprawdzi się w Twoim wypadku. Co masz do wyboru? Wybierz telewizor z Neo24!

LED

Najstarsza i, w porównaniu z pozostałymi, dzisiaj najmniej satysfakcjonująca technologia. Oczywiście bez problemu obejrzysz na takim ekranie ulubioną produkcję. Jeśli jednak zależy Ci na wysokiej jakości detalu, zainwestuj w nowszy rodzaj matrycy. Technologia LED sprawdzi się za to w przypadku ekranów o małej przekątnej – nowsze matryce i tak nie będą widoczne na ekranie przekątnej do 30 cali.

FULL HD

Nowszym rodzajem matrycy, umożliwiającym dostrzeżenie detalu, jest technologia Full HD. Dzięki niej, o ile wybrany film czy serial spełnia odpowiednie standardy zapisu, możesz cieszyć się znacznie lepiej widocznym szczegółem, niż w przypadku matrycy LED.

4K

Skrót 4K odnosi się do 4 tysięcy pikseli w poziomie. Telewizory 4K często występują również pod nazwą Ultra HD. Wybierając tę matrycę masz pewność, że obraz będzie cieszył oko wysoką jakością detalu. Pamiętaj jednak, że o ile obraz kinowy bez większego problemu odnajdzie się na ekranie 4K, o tyle format telewizyjny ekran wzbogaci o uzupełniające pasy. Jakie telewizory 4k znajdziesz w naszym sklepie?

Dodatki

Matryca nie jest już jedyną cechą, na jaką warto zwracać uwagę wybierając telewizor do salonu. Dla komfortowego korzystania z urządzenia warto również zwracać uwagę, jakie dodatkowe technologie znajdziesz w wybranym modelu.

Ambilight

Komfortowy odbiór obrazu wynika nie tylko z jego jakości, ale również efektów wizualnych wynikających z dodatkowych ulepszeń telewizora. Jednym z nich jest funkcja Ambilight. Jest to dodatkowe podświetlenie zewnętrznych części ekranu, które również rzuca światło na ścianę. W ten sposób odbiorca ma wrażenie rozszerzonego pola akcji, obraz „nie kończy się” na skraju ekranu.

Smart TV

Komputer czy telewizor? Dzięki technologii Smart TV nie musisz już wybierać między jednym a drugim. Technologia Smart TV umożliwia wygodne korzystanie z dostępnych online serwisów streamingowych i telewizji internetowej. Korzystanie ze Smart TV sprawia, że nie musisz martwić się brakiem pakietu telewizyjnego – całkowicie wystarczy łącze internetowe.

HDR

Skrót ten rozwija się jako High Dynamic Range i oznacza obraz o jasności zbliżonej do zakresu widzenia człowieka. Naturalne światło na ekranie sprawia, że obraz wydaje się znacznie bardziej realistyczny. Sprawdź telewizory HDR w sklepie Neo24.


Materiał zewnętrzny

Podobne artykuły