Jak wykorzystać taśmy LED w aranżacji mieszkania?

Dekoracje Data publikacji: 21 lutego 2023

Ogromną zaletą podświetlenia LED jest klimat, jaki te wspomniane taśmy nadają wnętrzom. W zależności od rodzaju wybranego oświetlenia można z jego pomocą skutecznie rozjaśnić pomieszczenie bądź wprowadzić przebywające w nim osoby w stan spokoju i relaksacji, co sprzyja odpoczynkowi. W jaki sposób warto zastosować taśmy LED w niemalże każdym aranżacyjnym zamyśle?

Ciekawy sposób na podświetlenie mebli

To jedna z opcji, która ułatwia stworzenie klimatycznego nastroju, jednocześnie wpisuje się w aranżację minimalistycznych wnętrz, czy tych o ograniczonej przestrzeni, w których każdy dodatkowy element dekoracji lub wyposażenia wymaga miejsca do jego postawienia. Oświetlenie ledowe można zamontować chociażby na spodzie łóżka, stołu, szafki, czy innych mebli, co dyskretnie podkreśli te elementy wyposażenia, które są warte ciekawej i nietuzinkowej ekspozycji. Tego typu taśmy można zamówić w miejscu, jakim jest sklep z akcesoriami meblowymi.

Oświetlenie sufitowe 

Nic nie stoi na przeszkodzie, by takie taśmy zamontować wzdłuż krawędzi sufitu bądź w jego szczelinach, jeśli mowa tutaj o suficie podwieszanym. To świetne uzupełnienie standardowej lampy lub żyrandola, a także ciekawa alternatywa o nowoczesnym charakterze.

Podświetlenie klatki schodowej z wykorzystaniem taśmy LED

Pod tym względem wspomniane taśmy nie tylko budują klimat aranżacji, ale również zwiększają bezpieczeństwo użytkowników korzystających ze schodów. Ledy można zamontować wzdłuż każdego stopnia bądź wzdłuż ich krótszych krawędzi, dzięki czemu nikt się nie potknie podczas użytkowania klatki chodowej.

Funkcjonalna aranżacja kuchennego blatu

Ciekawą propozycją, która na dobre wpisała się w element wyposażenia kuchni, jest montowanie taśm ledowych pod górnymi szafkami kuchennymi, co ułatwia doświetlenie tej przestrzeni i przyczynia się do zwiększenia komfortu podczas gotowania i przygotowywania posiłków.

Taśma LED a rozjaśnienie wnętrza szafy lub garderoby

Szafa lub garderoba to przestrzeń, która wymaga dodatkowego doświetlenia, dzięki któremu korzystanie z nich jest prostsze i bardziej komfortowe. Oświetlenie ledowe można bez przeszkód zamontować wewnątrz, co ułatwi odnalezienie potrzebnych rzeczy — szczególnie nocą lub wieczorową porą bądź, gdy pomieszczenie ma ograniczony dostęp do światła dziennego.

Oświetlenie łazienkowe

Światło ledowe w postaci taśm to świetna propozycja dla osób, którym zależy na dekoracyjnym aspekcie w pomieszczeniu kąpielowym. To opcja idealna do dekoracji luster łazienkowych, czy podwieszanych szafek.

Podobne artykuły