Szafki łazienkowe – stojące czy wiszące?

Wnętrza Data publikacji: 15 lipca 2021

Wybór wśród szafek łazienkowych jest ogromny. Stając przed wyborem konkretnego modelu możemy zwracać uwagę na wielkość, wykończenie, kolor. Jednym z ważniejszych wyborów jest jednak to, czy wybrać szafki łazienkowe wiszące czy stojące?

Szafki łazienkowe stojące – wady i zalety

Każde z tych rozwiązań ma swoje wady oraz zalety. Szafki łazienkowe stojące z pewnością są prostsze w montażu i nie wymagają ingerencji w płytki, które musimy przewiercić, aby zamocować na nich wieszak pod szafkę. Dzięki temu montaż takiej szafki możemy wykonać samodzielnie nawet bez specjalistycznych narzędzi. Wystarczy ją ustawić w najlepszym naszym zdaniem miejscu. W przypadku szafki pod umywalkę łączenie ze ścianą warto zabezpieczyć sylikonem, którego usunięcie również jest proste.

Minusem dla wielu jest mniej nowoczesny wygląd oraz nóżki, które utrudniają utrzymanie czystości podłogi w łazience. Zawsze w jakiś sposób będą one utrudniały mycie podłogi i wymagały lawirowania mopem między nimi. Dokładne odkurzenie za szafkami tego typu wymaga ich odsunięcia.

Ich zaletą zdecydowanie będzie cena, gdyż zazwyczaj są one dużo tańszym rozwiązaniem. Chociaż nie jest to do końca regułą, gdyż designerskie meble tego typu i tak będą posiadały odpowiednio wysoką cenę. Możemy je za to przestawiać w różne miejsca, o ile nie jest to szafka z umywalką.

Szafki łazienkowe wiszące – wady i zalety

Zaletą szafek łazienkowych wiszących zdecydowanie jest nowoczesny wygląd. To ze względu na to zdecydowanie większość z nas decyduje się na takie rozwiązanie w swojej łazience. Ułatwia to również utrzymanie czystości podłogi. Brak nóżek sprawia, że jej mycie jest bardzo wygodne, gdyż nie mamy żadnych przeszkód do ominięcia.

Trudniejszy za to będzie montaż, który wymaga dokładności oraz specjalistycznych narzędzi, które pozwolą nam bez uszczerbku na płytkach wywiercić w nich otwory na kołki, które utrzymają szynę montażową dla szafki. Trzeba jednak pamiętać, że w razie potrzeby szafki takiej nie przestawimy w inne miejsce. O ile w przypadku szafki z umywalką i tak tego nie zrobimy tak łatwo, to już w przypadku innych szafek w łazience możemy dowolnie je przenosić w zależności od potrzeb. Różne modele szafek zarówno wiszący, jak i stojących możemy zobaczyć w sklep internetowy – Strefalazienek.pl.

Podobne artykuły