Szafa ubraniowa narożna – jak ją zaprojektować?

Wnętrza Data publikacji: 19 marca 2022

Co przychodzi Ci na myśl, gdy słyszysz hasło: szafa narożna? Otóż okazuje się, że wcale nie musi to być nieciekawy mebel, wepchnięty w kąt pokoju. Nowoczesne umeblowanie tego typu to zupełnie coś innego! Jakie są typy takich szaf ubraniowych? W jaki sposób zaprojektować taki mebel do domu? Zobacz!

Dwa typy szaf narożnych

Pierwsza kwestia to ustalenie miejsca, w którym ma znaleźć się mebel. Od tego zależy jego konstrukcja. W pustym dotychczas kącie pokoju świetnie odnajdzie się zrobiona na wymiar szafa ubraniowa narożna https://www.komandor.pl/meble/szafy-narozne wewnętrzna. Jej skrzydła mogą być symetryczne lub mieć zróżnicowaną szerokość. Dodatkowo fronty takiej szafy da się zaprojektować w niemal dowolny sposób. Komandor.pl (https://www.komandor.pl/) oferuje szeroką gamę materiałów, przeznaczonych na nowoczesne drzwi przesuwne.

Druga możliwość, jeżeli chodzi o szafę narożną, to model zewnętrzny. Taki mebel świetnie nadaje się do tworzenia praktycznego, użytkowego podziału przestrzeni w mieszkaniach na planie otwartym. Dwa ustawione prostopadle do siebie skrzydła mogą odgrywać odrębne role. Oczywiście całość da się przeznaczyć wyłącznie na odzież – wówczas zyskasz pojemną ubraniową szafę.

Garderoba w jednym miejscu czy dwie funkcje?

Co zatem wybrać? Wszystko zależy od tego, jakie przedmioty potrzebujesz przechowywać w zamknięciu. Gdy masz sporą garderobę, dostosowanie mebla specjalnie pod nią będzie dobrym rozwiązaniem. Zastanów się wówczas, jaka część szafy ubraniowej narożnej ma być przygotowana na odzież wiszącą. Reszta przestrzeni będzie służyła do schowania:

  • ubrań składanych w kostkę,
  • torebek, pasków,
  • apaszek, krawatów itd.,
  • szali oraz czapek,
  • butów,
  • bielizny (jeśli wyposażysz mebel w szuflady).

W przypadku podziału na dwie funkcje zazwyczaj to jedno skrzydło jest szafą stricte ubraniową. W drugim można natomiast schować odkurzacz, akcesoria do domowych porządków albo narzędzia. Niektórzy decydują się uczynić z niego przesłonięty estetycznym frontem, zamykany regał. Wówczas przyda się odpowiednia liczba półek, dopasowanych wysokością i grubością do posiadanej biblioteczki. Warto też rozważyć, jak zagospodarować sam narożnik na styku skrzydeł.

Szafa ubraniowa narożna: co z estetyką?

Opisywany tu mebel to niezbędne wyposażenie – to użytkowe rozwiązanie do mieszkań dowolnego rozmiaru. Warto jednak taką szafę starannie wpasować w aranżację danego pomieszczenia. Wystarczy dobrać odpowiednie materiały i kolory mebla, by za jego pomocą oddać panujący we wnętrzu styl. Loftowe szafy ubraniowe narożne często wyróżniają się ciemnymi, wyraźnymi profilami. Te, ustawiane w pokojach w nurcie modern, wyposaża się zaś często we fronty w systemie bezramowym.

Na styl wpływa także konstrukcja samych drzwi. Grafika na szkle, nowoczesne płyty akrylowe, rattan i bambus albo szkło barwione – wszystko to daje bogate możliwości aranżacyjne. Dzięki temu szafa na ubrania nie będzie tylko narożnym, mało ciekawym i pomijanym meblem. Może natomiast stać się perełką wnętrzarską, przykuwającą wzrok każdego, kto wejdzie do pomieszczenia.

Czy po przeczytaniu tego artykułu widzisz już sens ustawiania szafy narożnej? W jakim pomieszczeniu Twojego domu przydałby się ten mebel? Komandor.pl pomoże Ci go zaprojektować i wykona go dla Ciebie na wymiar. Spraw sobie zatem szafę ubraniową, w której nietrudno będzie utrzymać ład… I która ozdobi Twoje mieszkanie.

Sprawdź tutaj, w jaki sposób możesz personalizować szafę narożną: https://urzadza.pl/2404,szafy-narozne-jak-mozna-je-personalizowac/

Podobne artykuły