Mieszkanie w stylu nowoczesnym. Jak je zaaranżować?

Wnętrza Data publikacji: 19 czerwca 2020

Uniwersalny, praktyczny, minimalistyczny, taki jest właśnie styl nowoczesny, który cieszy się obecnie ogromną popularnością nie tylko o osób, które profesjonalnie zajmują się wnętrz. Z jego dobrodziejstwa korzystają także wszyscy, którzy decydują się na zakup nowego mieszkania. Jakie wprowadzić nowoczesność do wnętrz swego domu? Podpowiadamy!

Zanim przejdziemy do aranżacji…

Nowoczesne wnętrza wielu osobom kojarzą się z chłodem, brakiem przytulności. Wiele osób zastanawia się, czy takie mieszkanie nie będzie wyglądać jak z katalogu, czy będzie tak naprawdę funkcjonalne. A wszystko tak naprawdę zależy od nas samych. Decydując się na zakup nowego mieszkania i wyposażenie go od podstaw, mamy ogromny wpływ na to, jak będzie wyglądał efekt końcowy. Nowoczesne mieszkania są przede wszystkim logicznie rozplanowane, dlatego jeśli chcemy wprowadzić ten styl do mieszkania warto już na wstępie decydować się na takie inwestycje, jak Niemcewicza 19. Przejrzysty układ pomieszczeń zdecydowanie ułatwia aranżację, a tak jak wspominaliśmy, zgodnie z zasadami stylu nowoczesnego ta ma być praktyczna, funkcjonalna. Warto zatem wybierać nie tylko logicznie rozplanowane mieszkania, ale także te, które są dość wysokie. Styl nowoczesny lubi bowiem przestrzeń.

Podstawowe zasady stylu nowoczesnego

Mieszkania w stylu nowoczesnym to fuzja minimalizmu i praktyczności. Zacznijmy od minimalizmu, który wbrew obawom wcale nie oznacza monotonii, nudy. Minimalizm to logika, uporządkowanie. W mieszkaniach w stylu nowoczesnych królują geometryczne wzory, najlepiej te podstawowe. Linie proste są tu mile widziane. To, co jako pierwsze rzuca się w oczy, to brak ornamentów, zbędnych ozdób. To niezwykle praktyczne rozwiązanie, nawet z punktu widzenia sprzątania. Każda rzecz ma tu swoje miejsce oraz zastosowanie. Nie ma tu mowy o przypadkowości. Dzięki temu mieszkanie staje się bardzo komfortowym miejscem do wypoczynku, spędzania czasu z rodziną i przyjaciółmi. 

Styl nowoczesny a przestrzeń

W mieszkaniach w stylu nowoczesnym duży nacisk kładziony jest na przestrzeń. Czy to oznacza, że tylko duże mieszkania mają szansę na aranżację w stylu minimalistycznym, nowoczesnym? Nic bardziej mylnego. Przestrzeń, a niekiedy wrażenie przestronności osiągnąć można na wiele sposobów. Pierwszym z nich jest użycie odpowiednich barw. W takich wnętrzach panuje jasność. Kolory, które tu dominują to: biel, beż, jasny szary, pastelowe. Z kolei dodatki mogą mieć nieco bardziej wyraziste odcienie, dzięki czemu mieszkanie nabiera charakteru i indywidualności. Przestrzeń można także osiągnąć dzięki temu, że zwykle salon łączy się z aneksem kuchennym. Użycie materiałów, takich jak szkło również potęguje wrażenie przestronności. Nie bez znaczenia jest też światło. Oczywiście, najlepsze jest to naturalne, dlatego wysokie mieszkania z dużymi oknami, są idealne do wprowadzenia tam zasad stylu nowoczesnego. Można także postawić na dużą ilość oryginalnych lamp, zarówno sufitowych, jak i bocznych, dzięki czemu poszczególne pomieszczenia będą jasne i tym samym komfortowe. 

Nowoczesne mieszkania a wygoda

Jedną z podstawowych zasad stylu nowoczesnego jest wygoda. Przestrzeń musi być nie tylko praktyczna, ale także maksymalnie komfortowa dla domowników i gości. W takich mieszkaniach nie brakuje zatem nowoczesnych rozwiązań smart takich jakie oferuje na przyklad https://www.somfy.pl/. Wszystkie meble są ściśle dopasowane do potrzeb użytkowników. Mniej znaczy w tym przypadku więcej. We wnętrzach powinno zatem znaleźć się to, co jest naprawdę niezbędne: wygodne fotele, stół, wyspa, a wokół niej krzesła barowe. Poszczególne elementy powinny być ze sobą dopasowane, stanowić spójną całość. W stylu nowoczesnym nie liczą się bowiem pojedyncze elementy, a wrażenie, jakie wywiera ich połączenie, czyli całokształt. 

Podobne artykuły