Chcesz zrobić sufit napinany? Oto największe wady tego rozwiązania!

Mój dom Wnętrza Data publikacji: 24 stycznia 2018

Sufity napinane cieszą się coraz większym zainteresowaniem. Wyglądają widowiskowo, są niesamowicie równe i estetyczne. Dzisiaj jednak na przekór modzie chcielibyśmy się skupić na wadach sufitów napinanych i największych problemach jakie to rozwiązanie może przysporzyć.

Ugięcie

Jest to bardzo powszechny defekt w przypadku dużych pomieszczeń. Dlatego jeśli powierzchnia sufitu jest większa niż 20m2 niektórzy zalecają wybór innego rozwiązania, albo jakieś sprytne zmniejszenie powierzchni sufitu napinanego.

Wytrzymałość

Niestety wytrzymałość tego typu sufitów na uszkodzenia fizyczne jest bardzo mała. Nie wiele trzeba aby zrobić w nim dziurę. Gdy tak naprawdę czymś zahaczysz w sufit to cała inwestycja okazuje się być fiaskiem. Dlatego należy uważać podczas wysokich mebli i innych przypadków, w których możemy uszkodzić sufit.

Utrzymanie czystości

Wiele osób odradza takie sufity np. w kuchni. Podobno późniejsze umycie go ze smaru, sadzy czy tłuszczu jest bardzo trudne. Nie można użyć do tego zbytniej siły.

Pełna szczelność

Z jednej strony może ot być zaleta – w  końcu może on ochronić pokój przed przeciekaniem od sąsiada z góry. Jednak i tak dalej nie uchroni nas to przed wymianą sufitu, a za to sprowadza inne problemy. Wszystkie powierzchnie w domu powinny mieć możliwość oddychania, w przypadku sufitu napinanego powstaje z tym problem.

Zapach

Nowy sufit napinany ma dziwny zapach podobny do np. nowych butów. Ten zapach zniknie, ale na samym początku przez kilka dni może nas drażnić. Jednak sufity napinane słabej jakości przez długi czas potrafią wydzielać dziwny chemiczny zapach.

Światło

Podczas wymiany sufitu na sufit napinany musimy przygotować się na wymianę opraw na specjalne. Mają one ograniczoną moc i izolację termiczną. Inaczej wokół lampy na suficie mogą powstać żółte plamy.

Jak widać rozwiązanie to ma swoje wady. Oczywiście ma też wiele zalet, ale nie tym dzisiaj chcieliśmy się zająć. Nie można mu przecież odjąć uroku i chociaż znajduje swoich zwolenników jak i przeciwników to bez wątpienia jest ciekawym rozwiązaniem.

Wybierając sufit napinany bardzo dobrze jest zwrócić uwagę na fachowość firmy, która będzie go montować i jej renomę. Bez wątpienia dobra firma pozwoli nam uniknąć większości problemów jakie może nam przysporzyć sufit napinany. Bardzo wiele zależy od doświadczenia w jego montażu.

Źródło artykułu: https://takprosto.cc/minusy-natyazhnyh-potolkov/

Podobne artykuły