Przepis na domowy środek do czyszczenia drewnianej podłogi

DIY Data publikacji: 08 kwietnia 2017

Drewniane podłogi wymagają od nas odpowiedniej pielęgnacji. Dzięki temu zawsze będą wyglądały świetnie i dłużej będą nam służyły. Dzisiaj przedstawimy Wam przepis na domowy środek do czyszczenia drewnianej podłogi.

Jak dbać o drewnianą podłogę

Dbając o drewnianą podłogę pamiętajcie o tym, że nie lubi ona wody. Nie można więc zbytnio jej moczyć podczas czyszczenia. W przeciwnym wypadku może dojść do jej wypaczenia i zmatowienia warstwy lakieru, którą jest pokryta. Deska może się zacząć rozwarstwiać i podłoga będzie wyglądać nieładnie. Dlatego myjemy je tylko dobrze wyciśniętym mopem.

Na rynku znajdziecie wiele środków do czyszczenia drewnianych podłóg, ale jak zwykle pokażemy Wam, że można zrobić to taniej domowymi metodami.

Potrzebne składniki

  • 225 ml octu
  • 5l wody
  • parę kropli ulubionego olejku zapachowego

Do wiadra wlej wodę, dodaj ocet i olejek zapachowy i zamieszaj. To twój dzisiejszy środek do czyszczenia podłogi. Poradzi sobie z większością zabrudzeń, odkazi powierzchnie i zostawi miły zapach. Pamiętaj tylko o dobrym wyciskaniu mopa i nie zostawiania wody na podłodze.

Jeśli podłoga jest bardzo brudna lub tłusta to możemy zastosować jeszcze jeden sposób. Do pół litra gorącej wody dodajemy jedną szklankę sody. Rozpuszczamy ją w wodzie i za pomocą gąbeczki doczyszczamy najtrudniejsze zabrudzenia. Jednak pamiętajcie, że to dość mocny środek i usuwajcie nim tylko najgorsze zabrudzenia.

Podobne artykuły