Sposób na brzydki zapach spod pach

Uroda Data publikacji: 15 kwietnia 2018

Jak walczyć z brzydkim zapachem spod pach? Nieprzyjemny zapach potu płynący spod naszych ramion może być problem każdego z nas. Taka jest natura naszego ciała. Nie musi on wcale wynikać z braku higieny, a jego intensywność może być determinowana przez nasze hormony.

Jak powstaje brzydki zapach?

Nasza higiena osobista może nie mieć nic do rzeczy. Będziemy myli się, dokładnie szorowali pod pachami, a i tak ostatecznie zaczniemy brzydko pachnieć. Niektóre środki, którymi się myjemy wręcz mogą to przyśpieszać zamiast temu przeciwdziałać.

Dlaczego pot brzydko pachnie? Jedni pocą się bardziej inni mniej, ale nie ma to tak dużego wpływu na zapach, może jedynie szybkość jego powstania. Pot staje się pożywką dla bakterii i to właśnie one odpowiadają za ten przykry aromat. Częsty prysznic nic w takim wypadku nie da, na dłuższą metę okaże się, że musielibyśmy pod nim przesiedzieć cały dzień.

Antyperspiranty z aluminium

Oczywiście możemy stosować antyperspiranty, ale i tak zaleca się by je dość często zmieniać. Oprócz tego są to jednak środki chemiczne, które nie pozostają bez wpływu na nasze zdrowie. Wiele mówi się o antyperspirantach, które zawierają aluminium przenikające przez skórę do naszego ciała. Jest to powszechny składnik kosmetyków przeciwpotowych.

Rynek kosmetyczny oczywiście zwietrzył interes na naszych obawach i wypuścił linie antyperspirantów bez aluminium. Jednak ceny tych kosmetyków tak naprawdę nie zachęcają nas do zakupy. Może zatem warto je zastąpić naturalnymi środkami, które działają w podobny sposób?

Domowe sposoby na brzydki zapach pod pachami

Bardzo dobrym sposobem na zrobienie domowego antyperspirantu jest napar z tymianku i rozmarynu. Jest bardzo prosty do wykonania, wystarczy dwie łyżki liści tymianku i rozmarynu zalać wrzątkiem i poczekać, aż napar się zaparzy. Następnie przelewamy do buteleczki z atomizerem i spryskujemy nim pachy.

Oczywiście nie będzie działał tak długo jak niektóre antyperspiranty, ale na kilka godzin wystarczy. Dlatego mała buteleczkę warto mieć ze sobą aby w ciągu dnia móc ponowić aplikację naparu na skórę pod pachami. Dzięki temu brzydki zapach nie powstawanie.

Skuteczny jest również ocet jabłkowy, który dzięki swoim właściwościom zabije bakterie i zneutralizuje brzydki zapach na długo. Jedyne co należy zrobić to nasączyć nim wacik, a następnie przetrzeć skórę pod pachami. Wystarczy stosować taki sposób dwa razy dziennie by mieć spokój.

Sam zwykły alkohol, który jest składnikiem wielu kosmetyków zabijających nieprzyjemny zapach wystarczy by pozbyć się przykrego zapachu spod pach. Zamiast niego możesz użyć np. płynu do płukania ust, który zawiera alkohol, a do tego substancje aromatyzujące, dlatego nie będzie on tak wyczuwalny.

Olejek z drzewa herbacianego to kolejny domowy sposób na walkę z nieprzyjemnym zapachem. Wystarczy rozcieńczyć go w wodzie i spryskiwać nim skórę pod pachami. Podobnie podziała woda utleniona, jej jednak już rozcieńczać nie musimy.

Podobne artykuły