Śpisz w skarpetkach? Musisz to przeczytać!

Kategoria: Lifestyle
Tagi: brak tagów
Data publikacji: 2019-11-28

Spanie w skarpetkach nie jest z pewnością czymś co robią większość osób, ale z pewnością znajdą się i tutaj takie, które właśnie w ten sposób śpią. Czasami wiążę się to z uczuciem zimnych stóp w nocy, a innymi razy jest po prostu kwestią przyzwyczajenia.

Dlaczego warto spać w skarpetkach?

Wiele osób zastanawia się czy jest to po prostu zdrowe. W końcu w jakiś sposób uniemożliwiamy wtedy stopom oddychanie podczas nocy. Dlatego z pewnością warto jest do spania zakładać świeże bawełniane skarpety, które dobrze przepuszczają powietrze. Dzięki temu też stopy podczas snu nie będą się pocić. Jest jednak kilka zalet tego rozwiązania, które warto znać.

Spanie w skarpetach pomaga w przypadku Efektu Raynauda. Jest to związane z odrętwieniem palców stóp. Spowodowane jest to nadmiernym skurczem naczyń krwionośnych, co w przypadku snu często wywołane jest niższą temperaturą pomieszczenia. Wtedy zakładając skarpetki regulujemy temperaturę i możemy nad tym zapanować.

Zaobserwuj nas na Facebooku

Oczywiście spanie w skarpetkach pomaga rozwiązać problem marznących stóp i jeśli z nim się zgadzasz jak najbardziej możesz wypróbować tę metodę. Ułatwia to również zaśnięcie. Żyły wtedy rozszerzają się, a zaśnięcie staje się łatwiejsze. Dlatego możesz wypróbować spanie w skarpetkach, jeśli masz problemy z zaśnięciem.

Jakie skarpetki do spania wybrać?

  • skarpetki nie powinny nas uciskać, gumka powinna być luźna
  • powinny być wykonane z naturalnych materiałów np. bawełny, aby zapewnić oddychanie skórze stóp
  • skarpetki powinny być za każdym razem świeże, dlatego kup kilka par, które będziesz mogła raz w tygodniu wyprać
  • dobierz grubość skarpetek do temperatury w swoim domu, stopy nie powinny się pocić podczas nocy

Podobne artykuły