Sesja ciążowa – ile kosztuje i czy warto ją zrobić?

Parenting Data publikacji: 30 marca 2021

Ciąża to wyjątkowy i magiczny czas w życiu kobiety. Powstaje nowe życie, które jest zupełnie zależne od nas. Nie zawsze jest miło i przyjemnie, ale wspominanie tego okresu po latach może na nowo obudzić w nas cudowne uczucia. Sesja ciążowa pozwala zachować te chwile na zawsze i wracać do nich w dowolnym momencie. Czy warto zrobić sesję ciążową? Ile kosztuje sesja ciążowa? Jak znaleźć fotografa na sesję ciążową? Na wszystkie te pytania znajdziesz odpowiedź w naszym artykule.

Czy warto zrobić sesję ciążową?

Jeżeli zastanawiasz się czy warto zrobić sesję ciążową to najpierw odpowiedz sobie na pytanie czy lubisz wracać do starych zdjęć. Większość z nas z chęcią powraca do wspomnień sprzed lat. Lubimy przypominać sobie jak to było kiedyś i jak bardzo się zmieniliśmy. Sesja ciążowa to cudowna pamiątka dla każdego rodzica. Zdjęcia możemy umieścić w albumie, wydrukować i umieścić w ramkach lub stworzyć foto książkę. Kiedy maluszek dorośnie możemy pokazać mu te zdjęcia i wspominać ten czas razem z nim.

Sesja ciążowa – kiedy i gdzie?

Przyjmuje się, że najlepszym momentem na sesję ciążową jest 7-8 miesiąc ciąży. Zazwyczaj wtedy widać już brzuszek, ale jest też małe ryzyko, że zaczniemy rodzić w trakcie zdjęć. Większość kobiet czuje się dobrze w tym okresie ciąży, a ma to ogromne znaczenie. Jeżeli nasze samopoczucie będzie kiepskie to nici z sesji. Wybór miejsca zazwyczaj należy do klientki. Jeżeli pogoda dopisuje to warto zdecydować się na sesję plenerową. Zdjęcia w domowym zaciszu to również piękna pamiątka. 

Jak znaleźć fotografa na sesję ciążową?

Wybór odpowiedniego fotografa jest bardzo ważny. Od tego zależy jakość zdjęć oraz to czy będzie nam się wspólnie dobrze pracowało. Na co jeszcze warto zwrócić uwagę? Przede wszystkim na styl w jakim wykonuje sesję. Powinniśmy wybrać takiego fotografa jakiego zdjęcia nam się zwyczajnie podobają. Estetyka, pomysłowość i kreatywność to dodatkowe atuty. Powinniśmy też kierować się opiniami i rekomendacjami. Zależy nam przecież na miłej współpracy i profesjonalizmie. Na taką sesję będziemy mieli okazję najwyżej kilka razy w życiu. Warto poświęcić swój czas na znalezienie najlepszego fotografa. 

Ile kosztuje sesja ciążowa?

Na to ile kosztuje sesja ciążowa wpływ ma kilka czynników. Przede wszystkim cena zależna jest od konkretnego fotografa oraz miasta. Im bardziej doświadczony fotograf tym ceny będą wyższe. Zazwyczaj też sesja ciążowa będzie droższa w dużych miastach. Ogromne znaczenie mają nasze wymagania. Fotograf zapyta na ilu zdjęciach nam zależy, ile z nich ma być przerobionych oraz czy chcemy część z nich wydrukować. To wszystko będzie wpływało na końcową cenę. Koszt sesji ciążowej może wahać się od 300 do nawet 1500 zł.

Podobne artykuły