Rolety plisowane do mieszkania

Wnętrza Data publikacji: 29 listopada 2022

Rolety plisowane do mieszkania to rozwiązanie, które jest produkowane na indywidualne zamówienie. Dzięki temu możesz spersonalizować swoje rolety plisowane w taki sposób, że spełnią one Twoje oczekiwania odnośnie zabezpieczenia okna.

Rolety plisowane. Gdzie będą pasować?

Rolety plisowane bardzo przypominają żaluzje. To produkt, który będzie pasować zarówno do mniejszych jak i większych okien. Niezależnie od tego, czy pragniesz zainstalować je w kuchni, sypialni, łazience czy poddaszu – z pewnością dobrze wkomponują się w każde wnętrze. Dużą zaletą rolet plisowanych jest fakt, iż za pomocą jednego pociągnięcia regulujesz dopływ promieni słonecznych do danego pomieszczenia. Posiadacze tego typu rozwiązania chwalą sobie właśnie łatwość ustawiania pozycji w tego typu rolecie.

Roleta plisowana może zasłaniać albo tylko górną część okna albo dolną. Wygodne uchwyty pozwalają na bezproblemową regulację. Dzięki temu możesz, w zależności od potrzeb, wybrać ustawienie idealne. Brak sznurków jest dla rodziców małych dzieci rozwiązaniem bardzo bezpiecznym.

Roleta plisowana. Jak zebrać wymiar?

Aby roleta plisowana dobrze pasowała do Twojego okna, musisz je dobrze zmierzyć. Przede wszystkim potrzebna będzie Ci wysokość całego okna. Jeśli chodzi o szerokość, należy zmierzyć szybę wraz z uszczelkami przyszybowymi. Te wartości pozwalą producentowi na przygotowanie rolety plisy szytej na miarę Twojego okna.

Plisowane rolety charakteryzują się prostym montażem. Warto wspomnieć, że wszystko odbywa się bez naruszenia framugi okna. Na przykład na OslonaOkna stosuje się bezinwazyjne uchwyty, które zaczepiasz na górnej i dolnej krawędzi ramy okna. Co daje takie rozwiązanie? Przede wszystkim możesz samodzielnie zdejmować plisowane rolety od tego sprawdzonego producenta, gdy chcesz umyć okna bądź zrobić mały remont.

Plisowane rolety. Moc idealnego przyciemnienia

Wybrana przez Ciebie plisowana roleta, może być przyciemniona w różny sposób. Plisa Premium to roleta, która zasłania ale nie zaciemnia pomieszczenia. Wartość tego ostatniego parametru producent podaje na 30 procent. Zupełnie innym produktem jest Plisa Termo. Produkt ten posiada warstwę termoizolacyjną, która odbija promienie słoneczne. Procent zaciemnienia ocenia się na 65 procent. Podobną wartość mają bardzo oryginalne Plisy Melange Termo. Jeśli potrzebujesz 100-procentowego zaciemnienia to Plisa Blackout będzie dla Ciebie idealna. Posiada aż dwie warstwy termoizolacyjne, które jednocześnie odbijają promienie słoneczne oraz całkowicie zasłaniają pomieszczenie.

Jaki profil do plisowanych rolet?

Oprócz ogromnego wyboru kolorów plisowanej rolety, możesz wybierać spośród kilku bardzo modnych profili, po których poruszać będzie się Twoja roleta plisa. W ofercie dobrych producentów, do których zaliczyć można oslonaokna.pl dostaniesz możliwość wyboru takich profili jak: złoty dąb, antracyt, szary, czarny, brąz, biały.

Do tego dobierz kolor rolety plisy, który odpowiada Tobie najbardziej. Być może będą to modne w tym roku brązy, fiolety albo błękity? A może zdecydujesz się na inny odcień, który pasować będzie do Twojego mieszkania? Tak czy inaczej rolety plisowane to wybór najlepszy z możliwych.

Podobne artykuły