Przestań kupować mydło w płynie. Zrobisz je samodzielnie według tego przepisu za połowę ceny

Kategoria: DIY
Tagi: brak tagów
Data publikacji: 2023-01-16

Podczas wszechobecnej drożyzny, warto oszczędzać pieniądze na wielu płaszczyznach naszego codziennego życia. Już dzisiaj butelka mydła w płynie marki własnej jednego z hipermarketów potrafi kosztować ok. 7 zł za pół litra. I mówimy tu o produkcie budżetowym, a nie żadnej znanej marce. Te potrafią kosztować więcej nawet za połowę mniejsze opakowanie. To całkiem sporo, jak za zwykłe mydło. Samodzielnie możemy zrobić je taniej.

Jak zrobić tanie mydło w płynie

Będziemy potrzebować kostki mydła – możesz kupić najtańszą, aby jego zrobienie było jak najtańsze. My znaleźliśmy takie za 2,19 zł. Następnie musimy zetrzeć je na tarce kuchennej. Starte mydło przekładamy do garnuszka i dolewamy pół litra wody. Teraz musimy dodać jeszcze 1 łyżkę gliceryny. Podgrzewamy całość, aby rozpuścić mydło. Gdy mydło będzie miało jednolitą konsystencję, musimy poczekać aż ostygnie, a następnie przelać do butelki z pompką.

Podsumowanie ceny domowego mydła w płynie

Buteleczka gliceryny (50g) w aptece kosztuje 3.82 zł. Jedna łyżka ma 15 g. Więc jedna porcja wynosi nas 1,15 zł. Łączny koszt naszego mydła to w tej chwili 3,34 zł (mydło 2,19 zł + gliceryna 1,15 zł) za pół litra.

Jak więc widać, w cenie jednej butelki gotowego mydła w płynie możemy samodzielnie zrobić dwie. Wcale nie zajmuje to wiele czasu i nie jest pracochłonne. Możecie wypróbować ten sposób w swoim domu i zacząć oszczędzać pieniądze.

Podobne artykuły