Prosty test łyżeczki i języka potrafi ujawnić wiele problemów zdrowotnych

Bez kategorii Lifestyle Data publikacji: 20 maja 2017 / Aktualizacja: 2022-03-28

Jeśli chcesz sprawdzić stan swojego zdrowia możesz przeprowadzić prosty test. Wystarczy łyżeczka do herbaty aby przekonać się o niektórych dolegliwościach.

Jak przeprowadzić badanie

Weź łyżeczkę do herbaty, a następnie podrap jej wewnętrzną częścią język. Upewnij się czy jest ona mokra. Łyżeczkę włóż do przeźroczystej torebki i umieść w naświetlonym miejscu np. na parapecie. Możesz też użyć lampy biurkowej. Po minucie czasu możesz sprawdzić łyżeczkę.

Zapach

  1. Silny, gnijący zapach. Jeśli go poczujesz może to oznaczać problemy z płucami. Będzie on mocniejszy niż zapach nieświeżego oddechu.
  2. Słodki, owocowy. Taki zapach oznacza, że nasz organizm nie metabolizuje odpowiednio cukru i poziom cukru we krwi jest zbyt wysoki.
  3. Zapach amoniaku. Ten aromat pochodzący z łyżki może oznaczać problemy z nerkami. Będzie miał trochę rybi aromat.

Wygląd

  1. Białe lub żółte plamy na gęstej powłoce. Mogą oznaczać nieprawidłowe działanie tarczycy. Przemiana beta-karotenu czy witaminy A zależą od hormonów tarczycy. Niedobór może objawiać się w postaci żółtawego nalotu karotenu.
  2. Fioletowe plamy. Oznaczają słabe krążenie krwi i wysoki poziom cholesterolu. Mogą też wskazywać na problemy z oskrzelami np. zapalenie.
  3. Białe plamy. Najczęściej oznaczają infekcję dróg oddechowych. Biały nalot na języku jest często objawem infekcji czy wirusów.
  4. Pomarańczowe plamy. Jest to oznaka choroby nerek. Z powodu długotrwałej choroby nerek język może robić się blady z powodu anemii.

Jeśli podejrzewasz, że masz problemy zdrowotne i test faktycznie coś wykaże to udaj się z problemem do lekarza i dokonaj profesjonalnej medycznej diagnozy. Pamiętaj, że nie może to być traktowane jako diagnoza lekarska.

Źródło artykułu: http://lovehealthynatural.com/2017/04/this-simple-spoon-test-reveals-hidden-health-problems-in-your-body/

Podobne artykuły