Masz problem z takimi białymi krostkami na skórze? Zobacz jak się ich pozbyć!

Uroda Data publikacji: 02 lutego 2017

Te białe krostki są trudne do usunięcia. Nie wyglądają zbyt estetycznie dlatego jednak warto poświęcić trochę czasu na pielęgnację skóry i pozbycie się ich. Pokażemy Wam jak to zrobić domowym sposobem.

Pamiętajcie o codziennej pielęgnacji skóry twarzy. Należy ją myć, nawilżać i oczyszczać. Raz na tydzień warto również zrobić sobie peeling lub maseczkę. Dzięki temu nasza skóra będzie dłużej wyglądać idealnie.

Aby pozbyć się tych krostek możesz wykorzystać trzy domowe zabiegi. Wybierz ten, który najbardziej Ci pasuje. Być może masz niektóre składniki w domu więc wtedy możesz od razu go wypróbować. Warto też zrobić sobie łaźnię parową na twarz z zagotowanej wody.

Cytryna

Pierwszy zabieg to peeling cytrynowy. Jego wykonanie jest bardzo proste. Świetnie za to oczyszcza skórę i zabija bakterie. Do jego wykonywania będziemy potrzebować 2 łyżeczki brązowego cukru i łyżkę oliwy oraz sok z jednej cytryny. Wymieszaj wszystkie składniki w miseczce i delikatnie masuj tym peelingiem twarz przez kilka minut.

Skrobia kukurydziana

Skrobia kukurydziana bardzo dobrze łagodzi stany zapalne oraz oczyszcza skórę. Na pewno znacie jej zastosowanie przy pielęgnacji niemowląt. Ze skrobią kukurydzianą możemy kupić zasypki na skórę atopową. My wykorzystamy ją do zrobienia pasty, którą następnie nałożymy na krostki i pozostawimy na 20 minut. Wystarczy dodać do niej odrobinę octu jabłkowego, który również ma bardzo dobre działanie dla skóry. Nie zapomnijcie jej potem zmyć!

Olej rycynowy

Jest bardzo skuteczny podczas leczenia różnych zmian skórnych. Zabija bakterie i redukuje sebum skóry oraz pomaga zwalczać trądzik. Wystarczy natrzeć nim miejsca, w których mamy krostki i pozostawić do wyschnięcia. Potem zmyj olej rycynowy wodą.

Podobne artykuły