Porysowana podłoga? Zobacz jak ją naprawić!

DIY Data publikacji: 23 stycznia 2017 / Aktualizacja: 2022-09-13

Rysa na panelach, zwłaszcza nowych to coś co skutecznie może nam popsuć humor. Często nas pytacie jak sobie z nią poradzić. Naprawa wcale nie musi wiązać się z wymianą uszkodzonego panela, można to zrobić na podłodze z bardzo dobrym efektem.

Jak naprawić panele podłogowe

Fuga do drewna

Najprostszy sposób to użycie fugi do zamaskowania uszkodzenia. Jeśli masz jeszcze fugę, którą uzupełniałaś np. szczeliny koło rurek to weź jej trochę na palec, wetrzyj w rysę i przetrzyj ściereczką aby zdjąć ją z powierzchni obok rysy. Sposób jest szybki i prosty, przy małych rysach wcale nie widać, że wcześniej były, przy większych uszkodzeniach oczywiście da się tego dopatrzeć. To samo możesz zrobić wykorzystując kit do drewna wystarczy tylko dobrać najbardziej pasujący kolor.

Wiórki z klejem

To kolejny bardzo sprytny pomysł. Jeśli masz gdzieś kawałek panelu, który został po docinkach (warto sobie go zachować) to wystarczy wywiercić w nim dziurkę wiertarką. Zbierz wiórki, które zostaną a następnie wymieszaj je z bezbarwnym klejem do drewna i taką mieszanką wypełnij ubytek, a następnie dobrze wytrzyj.

Zestaw naprawczy

Dosyć łatwym sposobem jest naprawa uszkodzonych paneli za pomocą zestawu naprawczego. Da się w ten sposób usunąć dosyć głębokie rysy lub odpryski gdy np. spadnie nam żelazko. Po naprawie nie ma żadnego śladu, a sam efekt jest bardzo trwały. Dzięki temu nie musimy wymieniać uszkodzonego panelu i możemy dalej cieszyć się naszą podłogą. Jak naprawić panele za pomocą zestawu naprawczego pokazuje filmik poniżej.

Podobne artykuły