Porady pani domu – żeby żyło Ci się łatwiej!

Porady Data publikacji: 29 maja 2021

Życie jest wystarczająco skomplikowane, dlatego pewne rzeczy warto sobie ułatwić. Przygotowaliśmy dla Was kilka trików, które możecie wykorzystać na co dzień w swoim domu. Dzięki temu zaoszczędzicie czas i ułatwicie sobie życie.

Płukanie sitka

Jeśli płuczesz pod bieżącą wodą sitko np. po przesianiu mąki, musisz pamietać o jednej rzeczy. Zawsze używaj do tego celu zimnej wody. Ciepła będzie powodowała zaklejenie się dziurek.

Sposób na wykipione mleko

Jeśli mleko wykipie i wyleje się na kuchenkę, to posyp je solą kuchenną. Dzięki temu zabijesz zapach przypalonego mleka, a gdy wsiąknie ono w sól, łatwiej będzie je zebrać.

Aromat do odkurzacza

Do odkurzacza możemy kupić specjalne odświeżacze powietrza. Możesz jednak oszczędzić pieniądze, jeśli nasączysz aromatem wacik, a następnie wrzucisz go do worka od odkurzacza. Skropić olejkiem aromatycznym możesz też filtr od odkurzacza. Da to ten sam efekt.

Sposób na mole

Do szaf z ubraniami wkładaj listki laurowe, a następnie wymieniaj je 2-3 razy w roku. Dzięki temu odstraszysz mole, które chętnie zabrałyby się za Twoje ulubione swetry.

Komary na balkonie

Przygotuj w szklance wrzątek, a następnie dodaj do niego octu i postaw na balkonie. Aromat octu, który będzie się uwalniał skutecznie je odstraszy. Postaw go w takim miejscu, aby tobie nie przeszkadzał.

Mycie kryształów

Jeśli nie chcesz, aby kryształowe naczynia straciły połysk pamiętaj o tym, aby myć je w zimnej wodzie.

Podobne artykuły