Popularny środek odnowi poszarzałe plastiki w samochodzie. Zobacz, jak to zrobić!

Kategoria: DIY
Tagi: brak tagów
Data publikacji: 2023-03-31

Wraz z biegiem czasu, plastikowe elementy karoserii naszego samochodu szarzeją. Dzieje się tak przez długotrwałe oddziaływanie na nie promieni słonecznych, które powodują utratę koloru. Istnieje jednak bardzo prosty sposób, który pozwoli je odświeżyć. Wystarczy do tego produkt, który wiele osób doskonale zna i używa w domowym warsztacie.

WD-40 pozwoli odświeżyć poszarzałe plastiki

WD-40 jest mieszanką olejów, rozpuszczalników i innych składników, które razem tworzą wszechstronny produkt. Wykorzystuje się go do wielu zastosowań, takich jak: smarowanie, wypieranie wody, ochrona przed korozją, czyszczenie czy odrdzewianie. Dziś dołączymy do nich odświeżanie plastików w samochodzie.

Jak to działa? Bardzo prosto. Wystarczy okleić inne elementy nadwozia samochodu, których nie chcemy spryskać środkiem. Możesz zrobić to za pomocą taśmy i starych gazet. Następnie wystarczy równomiernie spryskać preparatem WD-40 powierzchnię, którą chcemy odświeżyć. Od razu nabierze czarnego koloru. Sposób tego środka możecie zaobserwować na filmiku poniżej umieszczonym na platformie TikTok przez jednego z użytkowników.

Zaobserwuj nas na Facebooku

Jak jeszcze możemy wykorzystać WD-40 w swoim samochodzie?

Odnawianie poszarzałych plastików nie jest jedynym sposobem na wykorzystanie WD-40. Czasami chcemy usunąć z szyby naklejki, które umieścił na niej poprzedni właściciel. Zdrap naklejkę, a pozostały klej spryskaj WD-40. Poczekaj chwilę i wytrzyj. Ślady zejdą z łatwością.

Możesz również wyczyścić za jego pomocą plastikowe elementy wnętrza samochodu i tym samym odświeżyć ich wygląd. Wówczas preparat rozpyl na miękką ściereczkę z mikrofibry i za jej pomocą przetrzyj wszystkie elementy.

Na felgach naszego samochodu tworzy się warstwa ciemnego brudu, która pochodzi ze ścierania się klocków hamulcowych. Jej usunięcie również będzie dużo łatwiejsze za pomocą tego środka. Spryskaj koła czekając w kolejce na myjnię, a wówczas szczotki bez problemu poradzą sobie z domyciem felg.

Podobne artykuły