Jak pobrać i zainstalować oryginalny system Windows 7

Kategoria: Technologie
Tagi: brak tagów
Data publikacji: 2016-11-09

dompelenpomyslow-najlepsze-pomysly-poradniki-przepisy-porady-lifehacki-dieta-odchudzanie

Jak legalnie pobrać oryginalny Windows 7? To prostsze niż Ci się wydaje. Zrobimy to za pomocą programu Windows ISO Downloader. Dzięki temu zdobędziesz obraz ISO Windows 7 oryginalnej i legalnej wersji. Możesz zainstalować ją używając swojego klucza produktu i cieszyć się ulubionym Windowsem.

Jak pobrać Windows 7

Program Windows ISO Downloader nie wymaga instalacji. Po pobraniu go od razu go uruchamiamy klikając plik EXE. Jednak zanim pobierzemy Windows ISO Downloader i obraz ISO Windows 7 musimy zainstalować bibliotekę .NET Framework.

Zaobserwuj nas na Facebooku

Instalacja biblioteki .NET Framework

Zaczynamy od pobrania biblioteki. Wystarczy, że klikniecie tutaj -> .NET Framework. Stosujcie się do wskazówek instalatora i zainstalujcie bibliotekę. Gdy to zrobicie możemy przejść do pobrania i wykorzystania Windows ISO Downloader.

Jak zainstalować Windows ISO Downloader

Musimy zacząć od pobrania programu. Aby to zrobić wystarczy kliknąć w ten link -> Windows ISO Donlowader i zapisać plik np. na pulpicie.  Pobranie jest bardzo proste. Z prawej strony wybieramy wersję systemu, którą chcemy pobrać. Jest tam Windows 7, który nas interesuje ale również Windows 8.1, Windows 10 i Windows 10 Insider Preview.

windows-iso-download

Po lewej stronie wybieramy wersję Windowsa, którą chcemy pobrać np. Windows 7 Professional z Service Pack 1. A następnie na liście niżej język systemu, w tym przypadku pewnie będzie polski :)

Na samym końcu będziemy mogli wybrać czy jest to 32 bitowy czy 64 bitowy system. Wszystko zależy od Waszego procesora. Poniżej wytłumaczę Wam jak to sprawdzić.

Gdy wszystko wypełnimy zacznie się pobieranie i musimy po prostu poczekać, aż się zakończy :) Potem taki obraz systemu możemy wypalić na płycie CD.

Jak sprawdzić czy procesor jest 32-bit czy 64-bit

Zadanie jest bardzo proste. Zaczynamy od naciśnięcia skrótu na klawiaturze WINDOWS + R. Otworzy nam się okienko o nazwie Uruchamianie. Wpisujemy w nie komendę cmd.

dompelenpomyslow-najlepsze-pomysly-poradniki-przepisy-porady-lifehacki-dieta-odchudzanie

W ten sposób uruchomimy konsolę, w której następnie wpisujemy komendę wmic cpu get architecture.

dompelenpomyslow-najlepsze-pomysly-poradniki-przepisy-porady-lifehacki-dieta-odchudzanie

Jeśli pojawi się cyfra 6 lub 9 to oznacza 64-bitową architekturę procesora. Jeśli otrzymacie w rezultacie cyfrę 0 oznacza to, że komputer posiada procesor 32-bitowy.

Zobacz na filmiku poniżej jak pobrać Windows 7, 8.1, 10

 

Źródło artykułu: https://www.youtube.com/watch?v=SVc6vHAHCVI

Podobne artykuły