Czy pieczarki można jeść surowe?

DomPelenPomyslow.pl Czy pieczarki można jeść surowe?

Czy zastanawialiście się nad tym czy pieczarki można jeść surowe lub słyszeliście od kogoś, że można tak robić? Dzisiaj odpowiemy na właśnie to pytanie.

Pieczarki są jednymi z  nielicznych grzybów, które można jeść na surowo. Dzięki temu też świetnie nadają się do sałatek bo nie trzeba ich wcześniej specjalnie przygotowywać. Jedzenie pieczarek na surowo jest całkowicie bezpieczne pod warunkiem, że najpierw dobrze je umyjemy.

Co więcej, warto je jeść w takiej postaci bo są niskokaloryczne. 100g to zaledwie 22kcal. Jeśli je usmażymy na tłuszczu ich kaloryczność oczywiście wzrośnie. Zawierają przy tym sporo błonnika więc świetnie sprawdzają się jako zapychacz, który sprawia, że na dłużej czujemy się najedzeni.

Oprócz tego udowodniono, że pieczarki mają działanie antyrakowe i mogą być skuteczne zwłaszcza w profilaktyce raka piersi, więc kobiety jak najbardziej powinny je jeść. Powinny też znaleźć się w diecie każdego kto ma zbyt wysokie ciśnienie bo przyczyniają się one do jego obniżenia oraz również do zmniejszenia poziomu złego cholesterolu we krwi. To oczywiście pozytywnie wpływ ana nasze serce.

Skomentuj

Czy pieczarki można jeść surowe?