Oto sposób oszustów na okradzenie Cię przy bankomacie

Lifestyle Data publikacji: 06 maja 2018

Wypłacanie pieniędzy z bankomatu zawsze wiąże się z pewnym ryzykiem kradzieży. Ta wcale nie musi mieć miejsce przy samym bankomacie. Jest to miejsce, w którym kradzież jest ryzykowna. W bankomatach ukryte są kamery więc sprytny złodziej nie będzie ryzykował.

Zastosuje jednak inną sztuczkę. Będzie obserwował bankomat i wybierze osobę, która wypłaciła większą sumę pieniędzy. Nawet stojąc do niego plecami jesteśmy w stanie usłyszeć jak długo bankomat przelicza banknoty. Na pewno kojarzycie ten charakterystyczny dźwięk maszynki, która pobiera banknoty by je nam wydać.

Ryzyko jest tym większe jeśli jesteśmy w miejscu publicznym jak dworzec czy centrum handlowe. Jeśli złodziej upatrzy w nas ofiarę zaobserwuje gdzie chowamy swój portfel. Następnie będzie za nami podążał czekając na dobrą okazję by go wyjąc z naszej torby bądź kurtki.

Dobrze wie, że mamy w nim pieniądze. Będzie nas przez jakiś czas sprawdzał. Zobaczy czy jesteśmy osobami czujnymi, które mają swój portfel na oku, czy wręcz przeciwnie, jesteśmy roztargnieni i możemy nie zauważyć momentu kradzieży.

Dlatego portfel powinniśmy trzymać jak najbliżej ciała. Schowanie go do torby ułatwia zdanie. Nie będziemy bowiem tak wyczuleni na to co się dzieje z torbą, zwłaszcza gdy odłożymy ją na chwilę na bok. Kieszonkowiec wyczeka najlepszą okazję by zabrać nam portfel. Gdy tak się stanie pieniądze będą jego.

Dlatego ważne jest to co nosimy w naszym portfelu. Jego kradzież to wielki problem dla każdego. Wiąże się to z koniecznością wyrobienia nowych dokumentów. Czasami w nim znajdziemy jakieś hasła czy pin do karty kredytowej. Dlatego są rzeczy, które lepiej nosić osobno np. w drugim portfelu, który służy tylko do tego celu, ale nie trzymamy w nim gotówki. Takie rzeczy to:

  1. Dokumenty
  2. Ściągawki z hasłami
  3. Klucze
  4. Karta od samochodu
  5. Karty płatnicze

Podobne artykuły