11 października 2019

Ogrzewanie w Smart House – jak skutecznie obniżyć domowe rachunki

Coraz więcej osób decyduje się wprowadzenie do swoich domów technologii Smart House. Zdecydowanie nie jest to kolejny niepotrzebny gadżet, a rozwiązanie, które pozwala na usprawnienie codziennego funkcjonowania oraz optymalizację pracy wszystkich instalacji, włączonych do tego nowoczesnego systemu.

W zależności od chęci i budżetu, w ramach inteligentnego domu, można obsługiwać różne produkty, o rozmaitym zastosowaniu – od elektryczności i ogrzewania, przez rolety i zraszacze w ogrodzie, aż do alarmów i monitoringu.

Dziś chcielibyśmy się skupić na jednej z instalacji, której wdrożenie do Smart Home, przynosi szereg korzyści dla wszystkich domowników.

Dlaczego ogrzewanie w ramach inteligentnego domu staje się praktyczniejsze i zdecydowanie bardziej energooszczędne?

Zalety ogrzewania w ramach Smart House

Smart House pozwala na wielką różnorodność. Do systemu inteligentnego domu można włączyć bowiem tradycyjne ogrzewanie konwekcyjne, z centralnym piecem i szeregiem grzejników, rozmieszczonych we wszystkich pomieszczeniach. Sprawdzi się równie dobrze, jeśli mamy najtańsze ogrzewanie od Econovli.pl, oparte na podczerwieni.

Co zyskujemy, jeśli zdecydujemy się na włącznie instalacji grzewczej do Smart House? Przede wszystkim, od razu znacząco wzrasta komfort zarządzania ciepłem we wszystkich pomieszczeniach w domu, a widocznie zmniejsza się zużycie energii.

Możemy ustalać temperaturę indywidualnie dla wszystkich wnętrz, a to wszystko za pośrednictwem na przykład niezmiernie eleganckiego panelu dotykowego, który umieszczamy w miejscu domu o najwygodniejszym dostępie. Oprócz niego, otrzymujemy też szansę na zdalne kontrolowanie temperatury w domu z pomocą specjalnego pilota lub aplikacji na smartfon, która umożliwia zarządzanie instalacją, nawet jeśli fizycznie nie ma nas w domu.

Regulacja i dostosowanie ogrzewania do potrzeb domowników nigdy nie były aż tak wygodne. Praktyczny panel jest prosty w obsłudze i niezmiernie intuicyjny, dlatego poradzi sobie z nim niemal każdy, bez wielogodzinnego przygotowywania się i wertowania instrukcji.

Ogrzewanie wpięte w całościowy system inteligentnego domu pozwala także dbać o środowisko naturalne. Energooszczędność oraz optymalne dopasowanie działania instalacji do bieżących potrzeb, sprawiają, że mniejsza ilość gazów i innych substancji szkodliwych jest emitowana do powietrza. Smart House wspiera też szczególnie nowoczesne, czyste technologie, w pełni bezpieczne dla przyrody.

W jaki sposób ogrzewanie w ramach Smart House wpływa na obniżenie domowych rachunków?

Najskuteczniejszą metodą na obniżenie domowych rachunków za ogrzewanie z pomocą Smart House jest optymalizacja zużycia energii.

System kontroluje temperaturę we wszystkich pomieszczeniach oraz pozwala ogrzewać wyłącznie te przestrzenie, w których przebywają domownicy. Dzięki temu, znacząco zmniejszamy zużycie energii oraz optymalizujemy warunki w domowych wnętrzach.

Z pomocą panelu dotykowego lub aplikacji ustalamy także odpowiadający naszym oczekiwaniom grafik temperatur, przypisany do konkretnych pór dnia i nocy. Możemy nim zarządzać z dowolnego miejsca. W ten sposób, jesteśmy w stanie włączyć ogrzewanie, zanim dotrzemy do domu po dłuższej nieobecności. Piec uruchomi się samodzielnie, a my po powrocie zastaniemy ciepłe i przytulne pomieszczenia, czekające na nasz powrót.

Ogrzewanie bez trudu można też połączyć i wykorzystywać do spółki z innymi domowymi instalacjami, na przykład z roletami zewnętrznymi, dzięki którym jeszcze bardziej zmniejszymy niezbędną ilość energii do ogrzania domu. Jak to możliwe?

W inteligentnych domach rozmieszczone są specjalne czujniki, nieustannie sprawdzające temperaturę. Potrafią na przykład zauważyć, że wietrzymy pomieszczenie i otworzyliśmy okno. Wówczas nie uruchomią ogrzewania, co w standardowym nieinteligentnym ogrzewaniu mogłoby powodować znaczące straty ciepła, jeśli wcześniej ręcznie nie wyłączylibyśmy grzejników.

Dodatkowo, jeśli czujniki stwierdzą, że nikogo nie ma w domu, aby nie tracić ciepła, opuszczą rolety, dzięki czemu poprawią termoizolację wnętrz. Tak dom staje się nie tylko lepiej ogrzewany, ale też zdecydowanie bardziej bezpieczny.

Instalacja przyszłości – dom wyręczający nas w codziennych obowiązkach

Smart House zdobywa coraz szersze grono zwolenników na całym świecie. Nic w tym dziwnego. Wymiernie zmniejsza ilość obowiązków, o których musimy pamiętać każdego dnia, sprawia, że dbamy o środowisko naturalne oraz widocznie obniżamy wartość rachunków za ogrzewanie.

Jeśli jeszcze nie testowaliście rozwiązań tego typu, warto przemyśleć wprowadzenie ich w swoich domach. Niech przestrzenie do życia zaskoczą Was swoją inteligencją, a Wy skupicie się na ważniejszych obowiązkach lub czystym relaksie.