Odkryj 3 niesamowite właściwości skorupek od jaj

Zdrowie Data publikacji: 06 grudnia 2016

dompelenpomyslow-najlepsze-pomysly-poradniki-przepisy-porady-lifehacki-dieta-odchudzanie

Skorupki jaj zazwyczaj wyrzucamy, ostatecznie wykorzystujemy je w ogrodzie dodając do ziemi kwiatowej. Mają one jednak dużo więcej ciekawych zastosowań, które warto znać. W tym artykule przybliżymy Wam kilka z nich. Wypróbujcie je sami!

Jajka są jednym z głównych produktów w naszej kuchni. Nic dziwnego, mają wiele składników odżywczych i są smaczne. Można je przygotować na wiele sposobów lub dodać do innych potraw. Mimo to skorupki są praktycznie niewykorzystywane, a jak wiemy np. w przypadku owoców – najwięcej dobroci siedzi w skórce. Nie inaczej jest z jajkami. Skorupki są bardzo dobrym źródłem wapnia. Oprócz tego znajdziemy w nich fluor, cynk, żelazo, selen, stront i wiele innych minerałów, dzięki którym nasz organizm będzie pracował poprawnie. Jak je w takim razie wykorzystać? Zobaczcie!

1. Picie skorupek jaj i dostarczanie minerałów organizmowi

Możemy przygotować wywar ze skorupek jaj, który następnie możemy dodawać do wody, kawy, herbaty oraz potrawy aby wzmocnić ich wartość zdrowotną i uzupełnić niezbędne minerały potrzebne do prawidłowej pracy naszego organizmu. Aby to zrobić będziemy potrzebować wody i skorupek jaj.

fot. theprohealthshop.com

fot. theprohealthshop.com

Składniki

  • skorupki z 5 jaj
  • 3 litry wody

Przygotowanie

Skorupki jaj musimy bardzo dobrze umyć pod bieżącą wodą, a następnie zagotować aby zabić wszelkie bakterie. Gdy są umyte i ostygną rozdrabniamy je bardzo drobno za pomocą moździerza. Możemy zrobić to też nożem na desce. Następnie umieszczamy je w pojemniku z 3 litrami wody i odstawiamy do lodówki na tydzień. Po tym czasie wodę możemy zacząć stosować np. do gotowania czy picia. Taka woda też jest idealna do podlewania kwiatów – dostarcza im istotnych minerałów, dzięki czemu rosną zdrowe i piękne.

2. Na problemy żołądkowe

Skorupki z jaj bardzo dobrze pomagają na problemy żołądkowe. Regulują poziom pH i pomagają na większość problemów jak zgagi, zapalenie błony śluzowej żołądka czy ból brzucha. Wystarczy przygotować domowy specyfik.

hard-boiled-eggs-1129698_960_720

Składniki

  • skorupa z 1 jajka
  • 1/4 łyżeczki kawy
  • łyżka soku z cytryny
  • 100ml mleka

Przygotowanie

Skorupkę dokładnie myjemy i wyparzamy. Następnie rozdrabniamy ją na proszek i dodajemy kawy i soku z cytryny. Teraz zagotowujemy mleko i kiedy jest gorące dodajemy wcześniej przygotowany specyfik. Taki środek spożywamy dwa razy dziennie.

3. Usuwanie blizn

Chcesz sprawić by blizny były mniej widoczne? Możesz przyśpieszyć ich gojenie i zmniejszyć ich widoczność wykorzystując skorupki jajek oraz oliwę z oliwek.

egg-1510449_960_720

Składniki

  • skorupka z 1 jajka
  • 1 łyżeczka oliwy z oliwek

Przygotowanie

Skorupę myjemy, a następnie rozgniatamy. Dodajemy łyżeczkę oliwy i przykładamy do miejsca na skórze, w którym dokucza nam blizna. Owijamy folią spożywczą i pozostawiamy tak na pół godziny. Metodę stosujemy dwa razy dziennie aż do uzyskania efektu.

Serwis pełni wyłącznie formę edukacyjno-informacyjną i nie jest poradnikiem medycznym. Wszelkie informacje zamieszczone na DomPelenPomyslow.pl nie zastępują i nie mogą zastępować indywidualnej wizyty i konsultacji lekarskiej. Informacje zawarte na stronie DomPelenPomyslow.pl mają charakter informacyjny, a stosowanie ich w praktyce powinno za każdym razem być konsultowane z lekarzem specjalistą.

Podobne artykuły